تولید تلفن Galaxy S22 FE سامسونگ متوقف شد

تلفن Galaxy S22 FE سامسونگ کنسل شد

به گزارش رسانه کره‌ای The Elec، سامسونگ در مواجهه با مشکلات زنجیره تامین در حال افزایش از نظر کمبود تراشه و تقاضای بهتر از حد انتظار برای گوشی پرچمدار گلکسی اس ۲۲ اولترا، توسعه تلفن Galaxy S22 FE را متوقف کرده است. این موضوع با شایعات قبلی مبنی بر عدم توسعه Galaxy S22 FE یکی بوده، زیرا هیچ نشانه‌ای از یک دستگاه SM-S900 در سبد محصول سامسونگ وجود ندارد، در حالی که اگر خبری بود قطعا جزئیاتی منتشر می‌شد.

سامسونگ تاکنون بیش از ۱۰ میلیون دستگاه گلکسی اس ۲۲ اولترا را فروخته است، بنابراین اکنون بیشتر از هرموقعی نیاز دارد تا چیپ مورد نیاز را تامین کند. در هر صورت، سه میلیون پردازنده‌ای که قرار بود برای تلفن Galaxy S22 FE تامین شوند، اکنون در گلکسی اس ۲۲ اولترا قرار می‌گیرند.

تلفن Galaxy S22 FE دیگر عرضه نمی‌شود

تلفن Galaxy S22 FE سامسونگ کنسل شد

به طور کلی سامسونگ تصمیم گرفته تا امسال تولید محصول را متوقف کند و به جای استفاده از چیپ اگزینوس به سراغ مدیاتک هم نخواهد رفت و اسنپدراگون را هدف قرار داد. با این حال، نگران نباشید، زیرا سامسونگ به طور کامل از سری Fan Edition منصرف نشده است. این گزارش ادعا می‌کند که ۳ میلیون واحد در نظر گرفته شده و برای مدل ۲۳ تدارک دیده خواهد شد و احتمالا از چیپ اسنپدراگون ۸ نسل ۱ بهره می‌برد.

دلیل لغو سری گلکسی FE سال ۲۰۲۲ به دلیل این نیست که گلکسی اس 21FE دیرتر از حد معمول عرضه شد و در ژانویه امسال وارد بازار شد، بلکه به دلیل کمبود تراشه بود. سامسونگ رکورد فروش گلکسی اس ۲۲ اولترا را پشت سر می‌گذارد و از آنجایی که مدل پرچمدارش از همان پردازنده اسنپدراگون ۸ نسل ۱ استفاده می‌کند که قرار بود در تلفن Galaxy S22 FE وجود داشته باشد، کمبود چیپست مورد تقاضای کوالکام باعث شده است که S22 FE را لغو کند.

تلفن Galaxy S22 FE سامسونگ کنسل شددر ابتدا، سامسونگ قصد داشت ۳ میلیون دستگاه تلفن Galaxy S22 FE تولید کند، زیرا سری Fan Edition به طور سنتی مورد استقبال بازار قرار می‌گیرد. با این حال، گلکسی اس ۲۲ اولترا، به‌عنوان جانشین مستقیم سری نوت سامسونگ، از توجه بی‌نظیری برخوردار است و برای اولین بار یک پرچمدار سری S را با قلم S Pen ترکیب می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید