سامسونگ به طور رسمی از One UI 5 Watch رونمایی کرد

کمپانی سامسونگ به تازگی از سیستم عامل ساعت هوشمند جدید خود به نام One UI 5 Watch، برای سری ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ به طور رسمی رونمایی کرد. این سیستم عامل جدید، در سه زمینه اصلی بررسی نحوه خواب، بررسی فعالیت‌های کاربر و مباحث امنیتی کاربران که در ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ وجود دارند، پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته است.

ویژگی‌های جدید One UI 5 Watch

One UI 5 Watch

سیستم عامل One UI 5 Watch ساعت‌های هوشمند کمپانی سامسونگ، از یک رابط کاربری جدید به نام Sleep Insights پشتیبانی خواهد کرد که با بررسی معیارهای خاصی در زمان خواب مانند سطح اکسیژن خون، مراحل خواب و مدت زمان خروپف، امتیاز و کیفیت خواب شبانه کاربر را می‌سنجد.

با سیستم عامل One UI 5 Watch ساعت‌های هوشمند گلکسی، ابزار Sleep Coaching بدون نیاز به استفاده از گوشی‌های هوشمند سامسونگ، به طور مستقیم در ساعت‌های این کمپانی در دسترس خواهد بود و کاربران را در ایجاد یک سری عادت سالم که به خواب بهتر آن‌ها کمک می‌کنند همراهی خواهد کرد.

ساعت‌های دارای سیستم عامل One UI 5 همچنین می‌توانند با دستگاه‌هایی که با SmartThings سازگار می‌باشند یکپارچه و همگام شوند، تا زمانی که ساعت تشخیص می‌دهد شما در خواب هستید، دستگاه‌های متصل به آن برای کیفیت بهتر خواب شما خاموش و یا غیرفعال شوند.

این سیستم عامل جدید که بر روی ساعت‌های هوشمند کمپانی سامسونگ قرار می‌گیرد، همچنین دارای قابلیت‌های جدیدی برای بررسی و دنبال کردن وضعیت تناسب اندام کاربران نیز خواهد بود. از این قابلیت‌های جدید می‌توان به بررسی ضربان قلب کاربر هنگام دویدن، تجزیه و تحلیل نحوه دویدن کاربر و یک برنامه تمرینی اینتروال سفارشی و چندین ابزار مختلف که می‌توانند یک تمرین ورزشی مناسب برای کاربران به ارمغان بیاورند اشاره کرد.

ساعت‌های گلکسی واچ مجهز به سیستم عامل One UI 5 Watch چندین سطح مختلف برای نحوه ورزش کردن کاربران خواهند داشت. این مراحل ورزشی شامل گرم کردن، چربی سوزی، کاردیو، تمرین سخت و حداکثر میزان تلاش کاربر خواهند بود. علاوه‌بر این کاربران ساعت هوشمند Galaxy Watch 5 Pro می‌توانند از طریق برنامه Samsung Health به جستجو و دسترسی به فایل‌های GPX مورد نیاز خود بپردازند و از تنظیمات توسعه یافته Route Workout برای دویدن و پیاده روی روزانه خود استفاده کنند.

سیستم عامل جدید One UI 5 Watch همچنین دارای یک سری ویژگی‌های جدید برای امنیت کاربر در موقعیت‌های اضظراری خواهد بود. در حقیقت ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ سامسونگ، با وجود این سیستم عامل از این ویژگی SOS به روز شده برای ارتباط مستقیم با اورژانس و خدمات اضطراری در موقعیت‌های خطرناک جهت انتقال اطلاعات مختلف، از جمله اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی کاربر در آن لحظه و همچنین دسترسی به مشخصات مختلف پزکشی آن‌ها پشتیبانی خواهد کرد. همچنین لازم به ذکر است که کمپانی سامسونگ برای ایمن سازی بیشتر ساعت‌های هوشمند خود، در سیستم عامل One UI 5 Watch ویژگی تشخیص سقوط را برای کاربرانی که بیشتر از 55 سال سن دارند به طور پیش فرض فعال خواهد کرد.

کمپانی سامسونگ نسخه بتای سیستم عامل One UI 5 Watch را اواخر این ماه برای کاربران ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ 4، گلکسی واچ 4 کلاسیک، گلکسی واچ 5 و گلکسی واچ 5 پرو در ایالات متحده و کره جنوبی از طریق برنامه اعضای سامسونگ عرضه خواهد کرد. همچنین انتظار می‌رود که سری جدید ساعت‌های گلکسی واچ که به زودی با نام گلکسی واچ 6 عرضه خواهند شد، از سیستم عامل جدید One UI 5 Watch نیز پشتیبانی کنند.

به طور کلی، کمپانی سامسونگ با ساخت و عرضه این سیستم عامل جدید، در مسیر ارتقای کیفیت رابط کاربری ساعت‌های هوشمند خود، از طریق ایجاد ابزارهای جدید و پیشرفته برای پیگیری و بررسی سلامت و تندرستی کاربران و همچنین حفظ امنیت آن‌ها در مواقع ضروری مختلف، یک گام مهم و قابل قبول برداشته است. اکنون که میان کمپانی‌های مختلف که در تولید ساعت‌های هوشمند در جهان فعالیت دارند رقابت شدیدی در جریان است، این تغییرات جدید ساعت‌های هوشمند کمپانی سامسونگ را بیش از پیش میان جامعه جهانی محبوب خواهند کرد.

منبع: gsmarena

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید