Safari 15.2 در آیفون‌ها و آیپدها رنگارنگ‌تر شده است!

Safari 15.2

آخرین نسخه مرورگر داخلی اپل، Safari 15.2، روز دوشنبه به همراه iOS نسخه 15.2 آپدیت جدیدی دریافت کرد. جذابیت اصلی Safari 15.2 فرمت رنگی جدید و بهبود یافته‌ای است که برای تصاویر نمایش داده شده در مرورگر به ارمغان می‌آورد. همانطور که MacWorld برای اولین بار گزارش داد، تا این مرحله، تنها فضای رنگی sRGB که برای نمایش در مرورگر سافاری پشتیبانی می‌شد، از زمان معرفی اولیه مرورگر وب سافاری به مک در سال ۲۰۱۳ استفاده می‌شد.

اگرچه sRGB برای استفاده از وب بسیار بهینه شده است و شامل بخش عظیمی از فضای رنگی است، اما فضاهای رنگی دیگری نیز وجود دارد که حتی بزرگتر هستند، مانند AdobeRGB و DCI-P3. بنابراین Safari 15.2 فقط این فضای رنگی-P3- را برای نمایشگرهای مرورگر بومی iPhone، iPad و Mac به ارمغان می‌آورد تا تصاویر روشن‌تر و واضح‌تری را نسبت به قبل به کاربران ارائه دهد.

Safari 15.2 Brings Better Pictures To Macs, iPhones and iPads - Macworld UK

توسعه دهندگان وب که می‌خواهند تجربه بصری جذاب‌تری را به کاربران ارائه دهند، می‌توانند تصاویر را در فضای رنگی P3 بدون نیاز به تبدیل یا کاهش تجربه کاملی که ثبت کرده یا ایجاد کرده اند، آپلود کنند.

جدا از بهبود جنبه بصری مرورگر، Safari 15.2 همچنین شش آسیب‌پذیری مهم را در Webkit اصلاح می‌کند، موتور مرورگری که توسط اپل ایجاد شده و توسط همه مرورگرهای iOS و همچنین کنسول‌های Playstation و سایر دستگاه‌ها استفاده می‌شود. به همین دلیل مهم است که کاربران به‌روزرسانی سافاری را به‌محض در دسترس قرار گرفتن در iPhone، iPad یا Mac خود دانلود کنند و تجربه مرور خود را تا حد امکان ایمن نگه دارند.

Download: Final iOS 15.2 and iPadOS 15.2 Updates Now Available

جدا از آن، همانطور که آخرین یادداشت های انتشار اپل بیان می کند، سافاری حافظه سیستم مجاز به مرورگر را به ۴ گیگابایت افزایش می‌دهد. این یک پیشرفت قابل توجه در تعامل کاربران با صفحات وب بسیار پیچیده خواهد بود که تقریبا مانند برنامه‌ها عمل می‌کنند و می‌توانند مقدار غیرقابل تصوری از حافظه را ذخیره کنند و خطر خرابی دستگاه یا مسدود شدن سایر فرآیندها را به همراه داشته باشند.

Safari 15.2 برای iPhone همراه با iOS 15.2 اپل همراه است، همانطور که برای رایانه‌های Mac، بروز رسانی مرورگر در بسته حاوی آخرین نسخه macOS Monterey 12.1 ارائه می‌شود. از سوی دیگر، کاربران نسخه‌های MacOS قدیمی‌تر Catalina یا Big Sur، مرورگر Safari 15.2 را به‌عنوان دانلود مستقل در دسترس خواهند داشت که جدا از سیستم‌عامل اصلی قابل دانلود است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید