روسیه، سرویس‌های پخش استریم را محدود کرد!

ممنوعیت سرویس‌های پخش استریم در روسیهروسیه به کمپین خود علیه شرکت‌های غول فناوری ادامه داده و اکنون، دولت روسیه سرویس‌‌های پخش استریم آنلاین ویدیو/فیلم مانند نتفلیکس را هدف قرار داده است که ملزم به گنجاندن کانال‌های تلویزیونی تحت حمایت دولتی در پلتفرم‌های خود هستند.

روسیه سرویس‌های پخش استریم را موظف به ارائه کانال‌های تلویزیونی دولتی کرد!

طبق گزارش The Moscow Times، به تازگی اعلام شده که سرویس‌های پخش استریم خارجی را موظف هستند که ۲٠ کانال تلویزیونی محلی فدرال را نیز به پایگاه کاربری خود ارائه دهند.

این مقررات برای اولین بار در اواخر سال ۲٠۲٠ معرفی شد و قرار است از مارس ۲٠۲۲ (اسفند) اجرایی شود. بنابراین اکنون، نتفلیکس و دیگر سرویس‌های پخش استریم، از بین ۲٠ کانال دولتی روسیه، کانال پرچم‌دار کشور روسیه «Channel One» را نیز در کنار کانال کلیسای ارتدکس «Spas» و موارد دیگر پخش خواهند کرد.روسیه، سرویس‌های پخش استریم را محدود کرد! - cardmapr RQ8zOzo x k unsplash 2

علاوه بر این، دولت همچنین به دنبال این است که ارائه‌دهندگان خدمات پخش، از مقررات و قوانین محلی تبعیت کنند. به عبارت دیگر، این شرکت‌ها مجاز به نمایش فیلم‌هایی نیستند که «افراط‌گرایی» یا حتی محتوای خاصی را تبلیغ می‌کند.

رگولاتور ارتباطات کشور روسیه حتی اضافه کرد که این قوانین برای همه این سرویس‌های استریم که به طور منظم روزانه بیش از صد هزار کاربر وارد می‌کنند، نیز اعمال می‌شود. بنابراین، می‌توان انتظار داشت که این تغییرات روی سرویس‌های پخش جریانی مانند Netflix و Amazon Prime Video در میان سایرین تأثیر بگذارد.روسیه، سرویس‌های پخش استریم را محدود کرد! - 619306 bg full netflix grid v2.desktopآخرین اقدام دولت نیز در راستای تلاش‌های آن برای مهار غول‌های فناوری است. پیش از این تلاش کرده بود تا فعالیت شرکت‌های خارجی مانند اپل، فیس‌بوک و گوگل را با ایجاد دفاتر محلی در داخل کشور برای جلوگیری از ممنوعیت احتمالی این شرکت‌ها محدود کند.

سازنده آیفون حتی با یک پرونده ضد انحصار علیه App Store خود روبرو شد و دولت از شرکت‌ها خواست تا گزینه‌های پرداخت شخص ثالث را نیز ارائه دهند.

روسیه، سرویس‌های پخش استریم را محدود کرد! - netflix 696x392 1

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید