تخلفات اپلیکیشن روبیکا توسط پلیس فتا در دست بررسی است

اپلیکیشن روبیکااین روزها اخبر ضد و نقیض زیادی در مورد اپلیکیشن روبیکا درحال رد و بدل در فضای مجازی است. این خبرها از جایی شروع شد که یکسری از افراد در شبکه‌های اجتماعی عنوان کرده‌اند که در اپلیکیشن روبیکا صفحاتی به نام خود و حتی با مشخصات و تصاویر خود یافته‌اند. درحالی که این کاربران ادعا کردند هرگز این برنامه را نصب نکرده و از آن استفاده نکرده‌اند. با بالاگیری خبرهایی از این سو افراد بیشتری اقدام به جستجوی نام خود در این برنامه کردند و به این ترتیب اعتراضات در این زمینه رنگ و بوی جدی‌تری گرفت.

به تازگی به نقل از خبرگزاری مهر به نظر می‌رسد که پلیس فتا وارد مرحله‌ای از تحقیقات در این زمینه شده‌است. متن بیانیه منتشر شده به شرح زیر است:

«مستند بر رصدهای صورت گرفته و گزارشات متعدد مردمی به پلیس فتا از سوی کاربران عادی و تعداد زیادی از چهره‌های مطرح شده هنری و ورزشی مبنی بر «استفاده غیر مجاز از اطلاعات شخصی کاربران و ایجاد حساب کاربری بدون اطلاع و اجازه افراد» کلیه موارد و تخلفات مربوطه هم اکنون در کارگروه ویژه و تخصصی پلیس فتا مطرح شده است. در این رابطه، ضمن استخراج ادله دیجیتال مرتبط با تخلفات صورت گرفته مراتب در حال پی گیری است و نتیجه اقدامات متعاقباً اعلام خواهد شد.»
آموزش کامل تصویری راهنمای استفاده از روبیکا - مایکت
خبر ورود پلیس فتا به تحقیقات مربوط به این اپلیکیشن روبیکا خبر نوید بخشی است. زیر اگر تخلفی صورت گرفته است بهتر است تا بیشتر شدن ابعاد این مشکلات با آن برخورد شود.

بیانیه اپلیکیشن روبیکا

در ادامه بالا گرفتن اخبار پیرامون این موضوع ساترا نیز اعلام کرد که مجوز این برنامه را لغو کرده‌است. در این خصوص روابط عمومی اپلیکیشن روبیکا اعلام کرد که طی سالیان گذشته ساترا همواره سعی کرده است که علاوه بر iptv ها و vod ها، پیام‌رسان‌ها را هم متقاعد به اخذ مجوز از ساترا کند که هیچکدام از پیام‌رسان‌ها از جمله روبیکا قبول نکردند. در خصوص بخش فیلم و سریال روبیکا نیز لازم به ذکر است که روبیکا در سال ۱۳۹۷ فقط برای مدت ۶ ماه و به‌صورت موقت مجوز از ساترا برای این قسمت داشت که همان موقع نیز منقضی شد و هیچگاه تمدید نشده است؛ زیرا روبیکا اقدام به عقد قرارداد با سایر پلتفرم‌های دارای مجوز نمود و انتشار محتوا از سیستم‌های این پلتفرم‌ها انجام می‌شود نه روبیکا.
ماجرای اکانت‌های جعلی روبیکا چه بود؟ | بورسان Bourseon
موضوعی که درباره بیانیه رسمی روبیکا جالب به نظر می‌رسد این است که ظاهر این برنامه قصد دارد، جعل محتواهای برنامه خود را به سایر پلتفرم‌های دارای مجوز مربوط کند. بدین ترتیب از خود صلب مسئولیت نماید. اما باید دید تحقیقات پلیس فتا در این زمینه به چه نتیجه ای خواهد رسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید