نمایشگر رول شونده در گوشی جدید سامسونگ!

نمایشگر رول شونده

سامسونگ حدود ۱۰ سال است که روی نمایشگرهای تاشو کار می‌کند و با عرضه گلکسی زد فولد 3 و زد فلیپ 3 نتیجه‌ تلاش‌های خود را هم برداشت کرد. اما کره‌ای‌ها همچنان به توسعه این فناوری ادامه می‌دهد و حالا ظاهرا مشغول کار روی یک محصول متفاوت با نمایشگر رول شونده و شفاف است.

سامسونگ آزمایش‌های متعدد و مختلفی را روی نمایشگرهای تاشو و نمایشگر رول شونده خود به انجام داده، اما طبق اسنادی که توسط WIPO (سازمان جهانی مالکیت فکری) منتشر شده، این شرکت احتمالا سرگرم ساخت گوشی هوشمند با نمایشگر رول‌شونده و شفاف است.

گوشی با نمایشگر رول شونده و شفاف سامسونگ

نمایشگر رول شونده در گوشی جدید سامسونگ! - d8dTCRDFnmn1TSPlkF zC8P62 s knquesHETGAUfNLlz16JrSiRAXHP9RCqVD8kvfRy5Upbg5k4LGUKcQoicWA36D9UI ilHwb0uxZS3rtxvbPly 8gmeSoknMs 6nnRU3goBrIhdE6nbei5yEAGQ

این تصاویر نشان‌‌دهنده دو طراحی از دستگاه سامسونگ هستند که هر دو از نمایشگر شفاف و رول‌شونده بهره می‌برند، البته تنها در یک طرح پنل رول‌شونده از کنار بیرون آمده و پنل دیگر هم به صورت عمودی به بیرون رول شده است.

نمایشگر رول شونده در گوشی جدید سامسونگ! - Nwrz6VM2RGA evvgI0ku2C058idpGl KpH Frpz1a XddgDeWufV8wnJ023mhoWUJ3bQRq9Yay3syrSf3YfjRaXMSRHcrhEJfbUBubCsuI1UgEyyQm4FIJmTR6bVMzHV

در هر دو حالت، آن بخش از گوشی که به بالا یا کنار رول می‌شود، شفاف است، امری که می‌تواند کاربردهای بسیار جذابی در زمینه واقعیت افزوده داشته باشد.

با این حال طبق معمول اسناد ثبت این گوشی در WIPO ابهام دارد و تضمینی وجود ندارد که این طرح ثبت شده الزاما توسط سامسونگ تولید شود. هر چند که اگر خوش‌بین باشیم ثبت این ایده به خودی خود نشانه خوبی است.

به هر شکل اشاره به این مورد نیز خالی از لطف نیست که سامسونگ توسعه پنل‌های شفاف اولد را سال 2016 به علت کمبود تقاضا کنار گذاشت اما موارد بسیاری در این سال‌ها دستخوش تغییر شده‌اند و ممکن است شاهد بازگشت این فناوری باشیم.

همچنین گفتنی است گزارش‌های اخیر حاکی از آن هستند که سامسونگ ممکن است مشغول ساخت یک دستگاه با نمایشگر رول شونده سوم جهت عرضه در کنار زد فولد 3 و زد فلیپ 3 است، این دستگاه اسرارآمیز احتمالا در مرداد ماه و طی رویداد Unpacked 2022 معرفی خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید