ریماک دوباره رکورد خودروهای برقی را شکست

محصول جدید شرکت ریماک با نام nevera  توانسته است در یک مسیر آزمایشی موجود در کشور آلمان، ۲۳ رکورد جدید را در حوزه خودروهای الکتریکی به نام خود ثبت کند. مهم‌ترین رکود در این لیست، مربوط به رکورد مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است. ریماک جدید توانست تنها در ۱.۷۴ ثانیه، از سرعت صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد! عددی که حتی مدل اس شرکت تسلا را با خاک یکسان می‌کند. این محصول جدید حتی نسبت به مدل اس Plaid نیز دارای برتری است، زیرا این مدل به بیش از دو ثانیه برای انجام این کار نیاز دارد.

سرعت بی‌نظیر ریماک

یکی دیگر از مهم‌ترین رکوردهای مربوط به این اتوموبیل، رکورد مربوط به رسیدن به سرعت چهارصد کیلومتر در ساعت و سپس ترمز کردن برای رسیدن به سرعت صفر کیلومتر در ساعت است. رکورد قبلی در سال ۲۰۱۷ توسط مدل شیرون از بوگاتی در ۴۲ ثانیه بود. مدل جدید مدنظر ما اینک کار را تنها در 29.93 ثانیه انجام داد.

این در حالی است که خودروهای مشهوری همچون اگرا ار اس از گوینزگ نیز نتوانسته بودند به این سرعت دست پیدا کنند. در واقع اگرا ار اس این کار را در ۳۱.۴۹ ثانیه به پایان رسانده بود که اگرچه به رکورد ریماک نزدیک است، اما به به آن نمی‌رسد.

Rimac که در حال حاضر بخشی از مالکیت بوگاتی را در اختیار دارد و بخشی از ان متعلق به پورشه است، رکوردهای خود را در مرکز ازمایش خودرو پاپنبورگ در آلمان با حضور متخصصان سازمان مستقل (Racelogic، Dewesoft) ثبت کرد.

مدیر عامل این شرکت گفت: «امروز، من افتخار می‌کنم بگویم خودرویی که ما ساخته ایم می‌تواند به سرعتی بیش از 400 کیلومتر در ساعت دست یابد». متاسفانه تعداد کمی از ما احتمالاً این خودرو را در نهایت سرعت آن مشاهده خواهیم کرد، زیرا قیمت هر یک از این محصولات بیش از دو میلیون دلار است.

ریماک دوباره رکورد خودروهای برقی را شکست -

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید