درخواست برنامه TikTok از کاربران با محوریت دور ماندن از برنامه

درخواست برنامه TikTok از کاربران با محوریت دور ماندن از برنامه

برنامه TikTok از جمله اپ‌های پرطرفداری بوده که میلیاردها نفر با محوریت سرگرمی از آن بهره می‌گیرند. TikTok از کاربرانش می‌خواهد به جای صرف تمام روز برای ایجاد ویدیوهای کوتاه و مرور در برنامه، کارهای دیگری برای انجام دادن پیدا کنند.

در پیامی به جامعه TikTok که این شرکت در روز پنجشنبه منتشر کرد، تیک تاک اقداماتی را که برای کمک به کاربران در ایجاد عادات دیجیتال مثبت انجام می‌دهد، اعلام کرد. کاربران در حال حاضر می‌توانند محدودیت‌های زمان نمایش روزانه را تعیین کنند و در چند هفته آینده، با فعال کردن وقفه‌های منظم زمان نمایش، می‌توانند میزان زمانی را که در برنامه TikTok صرف می‌کنند در یک تنظیم واحد کنترل کنند.

این پیام‌ها به کاربران برنامه TikTok یادآوری می‌کند که پس از سپری شدن مقدار مشخصی از زمان نمایش بدون وقفه، از برنامه استراحت کنند. مدت زمان صفحه نمایش را می‌توان به اندازه دلخواه کاربر تنظیم کرد. به اعضای 13 تا 17 ساله TikTok که بیش از 100 دقیقه در یک روز از این برنامه استفاده کرده‌اند، بار بعد که TikTok را باز می‌کنند یادآوری می‌شود که می‌توانند از ابزار محدودیت زمان نمایش استفاده کنند.

Carolyn Bunting MBE، مدیر عامل Internet Matters، بیان داشت: “تحقیق نشان داد که کاربران جوان‌تر از معرفی ویژگی‌ها و تنظیمات داخلی استقبال می‌کنند که آنها را ترغیب کرده که هم در مورد زمانی که آنلاین سپری می‌کنند فکر انتقادی داشته و هم آنها را تشویق کند تا از تنظیمات برای مدیریت فعال زمانی که در برنامه صرف می‌کنند استفاده داشته باشند. مهم است که آنها احساس کنند تجربیات آنلاین خود را تحت کنترل دارند و به آنها کمک شود تا انتخاب‌های سنجیده پیدا کنند.”

برنامه TikTok و برنامه مراقبت از کاربران

درخواست برنامه TikTok از کاربران با محوریت دور ماندن از برنامه

خلاصه زمان صفحه نمایش Digital Wellbeing میزان زمانی را که کاربران در TikTok طی روز و در طی شب صرف کردند را نشان می دهد. همانطور که TikTok اخیراً بیان کرده است، “ما دوست داریم با سازندگان با استعداد کار کنیم تا جامعه TikTok را در مورد ایمنی آنلاین، رفاه و ابزارها و گزینه‌های موجود در دسترس آنها آموزش دهیم. انرژی و اشتیاق این سازندگان به جامعه خود کمک می‌کند تا با سایر کاربران و رهبران ارتباط برقرار کنند.”

TikTok بیشترین دانلود در سراسر جهان طی سه ماهه اول سال 2022 داشته است. همچنین این اپلیکیشن پنجمین اپلیکیشن در تاریخ بود که بیش از 3.5 میلیارد نصب در طول فعالیت خود ثبت کرد. چهار برنامه دیگر همگی توسط متا (اینستاگرام، فیس بوک، واتس اپ و مسنجر) مدیریت می‌شوند.

در اوایل سال جاری، TikTok تغییرات عمده‌ای را در پلتفرم ویدیوی کوتاه خود ایجاد کرد. این شرکت به دنبال استفاده از یوتیوب، طول حداکثر ویدیوهای خود را از 60 ثانیه به 180 ثانیه افزایش داد. سپس یک بار دیگر طول ویدیو را از 180 ثانیه به ششصد ثانیه افزایش داد. اکنون بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه در این برنامه دلیلی برای صرف زمان بیشتری دارند.

 

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید