تعویض صفحه‌نمایش آیفون 13 قابلیت Face ID را غیرفعال می‌کند

تعویض صفحه‌نمایش آیفون 13بریدگی Face ID بالای گوشی آیفون ۱۳ نسبت به نسل‌های قبلی کوچک‌تر شده است، اپل در کنفرانس خبری از برخی تغییرات ایجاد شده در آیفون سری ۱۳ صحبتی نکرد و آن تغییرات این است که در صورت بروز خرابی و مشکل و تعویض صفحه‌نمایش آیفون 13، دیگر بریدگی Face ID وجود نخواهد داشت.

تعویض صفحه‌نمایش آیفون 13 قابلیت Face ID را غیرفعال می‌کند - gsmarena 000 ۱ 2

تعویض صفحه‌نمایش آیفون 13

قابلیت Face ID به وسیله یک تراشه کوچک به اندازه Tic Tac که روی کابل انعطاف‌پذیر متصل‌ کننده صفحه‌نمایش به مادربرد قرار دارد، امکان‌پذیر می‌شود. قبلا چنین تراشه‌ای وجود نداشت، بنابراین مشکلی نبود. اکنون با این قابلیت تعویض صفحه‌نمایش آیفون 13 یک چالش بزرگ است.

البته، مراکز رسمی و فروشگاه‌های تعمیرات تخصصی اپل که بخشی از نماینده‌گی اپل هستند، به ابزارهای اختصاصی دسترسی دارند که تراشه را به همراه صفحه‌نمایش جدید تعویض می‌کنند. تعداد کمی از تعمیرگاه‌ها، ابزارهایی را در مورد تعویض صفحه‌نمایش آیفون 13 توسعه داده‌اند و تکنسین‌های خود را در مورد نحوه انجام آن آموزش داده‌اند.

تعویض صفحه‌نمایش آیفون 13 قابلیت Face ID را غیرفعال می‌کند - gsmarena 001 ۳ 1با این حال، تعمیرگاه‌هایی که هیچ ارتباطی با اپل ندارند، تنها یک راه واقعی برای حفظ کارکرد Face ID دارند، جدا کردن تراشه از روی صفحه‌نمایش شکسته و لحیم کردن مجدد آن به صفحه‌نمایش جدید، این قسمت بسیار مشکل است.

همانطور که گفته شد، ابعاد تراشه بسیار کوچک است. در بالا عکس آن در کنار یک دانه برنج است. در اینجا یک عکس از تراشه در حال حذف است. این شبکه‌ای از نقاط، آرایه شبکه توپی (BGA) نامیده می‌شود و برای تراشه‌های پیچیده‌ای که به اتصالات زیادی نیاز دارند استفاده می‌شود. با توجه به مقیاس، این چیزی نیست که بتوان با دست لحیم کرد.

تعویض صفحه‌نمایش آیفون 13 قابلیت Face ID را غیرفعال می‌کند - gsmarena 002 ۲ 1هنوز این احتمال وجود دارد که این عملکرد ناخواسته بوده باشد و اپل یک به‌روزرسانی iOS را منتشر کند که همه چیز را روشن می‌کند. آنقدرها هم که به نظر می‌رسد غیرممکن نیست، در واقع، چیزی بسیار مشابه به سال گذشته با جایگزینی دوربین‌های آیفون ۱۲ اتفاق افتاد. در زمان عرضه، دوربین‌های تعویض شده، غیر فعال شدند اما چند ماه بعد نسخه به‌روزرسانی iOS آمد و دوربین‌ها را دوباره فعال کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید