حذف شدن پشتیبانی از هوم هاب iPad از iOS 16

حذف شدن پشتیبانی از هوم هاب iPad از iOS 16

به‌عنوان بخشی از تجربه بازسازی‌شده برنامه Home در iOS 16 و iPadOS 16، به نظر می‌رسد اپل در حال حذف پشتیبانی هوم هاب iPad است.

برای کسانی که با Home Hub آشنا نیستند، چارچوب HomeKit به شما امکان می‌دهد از راه دور دستگاه‌های خانه هوشمند سازگار را کنترل کنید، اما برخی از ویژگی‌ها مانند اتوماسیون مبتنی بر مکان به یک Home Hub اختصاص یافته نیاز دارند که در خانه شما روشن و متصل می‌شود.

به عنوان مثال، با هوم هاب، برخی از ترموستات‌ها می‌توانند هر زمان که خانه خود را ترک می‌کنید، دما را با استفاده از یک مرز جغرافیایی مجازی به چیزی مقرون به صرفه‌تر تغییر دهند. یک هوم هاب همچنین به شما امکان داده از سیری برای فعال کردن اقدامات زمانی که خارج از خانه هستید‌، استفاده کنید.

هوم هاب iPad دیگر در iOS 16 نیست

حذف شدن پشتیبانی از هوم هاب iPad از iOS 16

در iOS 15، اپل به شما امکان می‌داد Apple TV، HomePod یا iPad را به عنوان Home Hub تعیین کنید، اما در iOS 16، که در حال حاضر نسخه بتا آن فعال بوده، چنین چیزی ممکن نیست.

با وجود این تغییر، لازم به ذکر است که بتا نخست iPadOS 16 همچنان به شما امکان می‌دهد که یک iPad را به عنوان Home Hub تعیین کنید. با این حال، براساس صفحه وب بازاریابی اپل برای iOS 16 و همچنین یادداشت‌های رابط در iPadOS 16، این احتمال وجود دارد که این قابلیت در نسخه بعدی نرم افزار حذف شود.

اپل توضیح نداده است که چرا iPad از لیست دستگاه‌های هوم هاب سازگار در iOS 16 حذف شده است، اما ممکن است ارتباطی با اعلامیه اپل مبنی بر پشتیبانی هوم کیت از استاندارد خانه هوشمند سازگار با چند پلتفرم Matter داشته باشد.
Matter به کاربران HomeKit این امکان را می‌دهد تا دسته‌های دستگاه‌های IoT بیشتری را نسبت به قبل در خانه‌های هوشمند خود ادغام کنند و آنها را با برنامه Home و با استفاده از Siri کنترل کنند. Matter قرار است اواخر امسال عرضه شود، که احتمالاً تقریباً زمانی است که iOS 16 به طور رسمی در پاییز برای عموم عرضه شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید