شارژر ۳۰۰ واتی شیائومی معرفی شد

رقابت در دنیای شارژ سریع باتری بین چینی‌ها خیلی داغ شده بعد از اینکه ردمی شارژر ۲۰۰ واتی را معرفی کرد ریلمی با معرفی شارژر ۲۴۰ واتی پاسخ محکمی به شیائومی داد اما شیائومی برندی نیست که به همین راحتی شکست را قبول کند.

ردمی تنها چهار ماه پس از اینکه اولین برندی بود که از سرعت شارژ ۲۰۰ وات عبور کرد، فناوری شارژ سریع ۳۰۰ واتی را معرفی کرد. زیرمجموعه شیائومی امروز رسما اعلام کرد که با این شارژر ۳۰۰ واتی یک گوشی می‌تواند از ۰ تا ۱۰۰ درصد در کمتر از ۵ دقیقه شارژ شود و بعد از آن با انتشار ویدیویی جزئیات بیشتری در مورد این فناوری منتشر کرد.

شارژر ۳۰۰ واتی

شارژر ۳۰۰ واتی شیائومی چند دقیقه‌ای گوشی را شارژ می‌کند؟

این برند از گوشی هوشمند Redmi Note 12 Discovery اصلاح شده با باتری 4100 میلی آمپر ساعتی (نسخه اصلی دارای سلول دوگانه 4300 میلی آمپر ساعتی) در یک محیط کنترل شده استفاده کرد. 2 دقیقه و 11 ثانیه طول کشید تا دستگاه به ۵۰ درصد برسد و فقط در مدت ۵ دقیقه باتری آن۱۰۰ درصد شد.

البته در طول مدت شارژ شدن همیشه ۳۰۰ وات را نمی‌بینیم یا بهتر است بگوییم اصلا ۳۰۰ وات را نمی‌بینیم. پاورمتر در طول ویدیو رکورد ۲۹۰ وات را می‌زند اما مدت زیادی در این رکورد باقی نمی‌ماند و در حدود ۲ دقیقه در حول و حوش ۲۸۰ وات می‌چرخد.

به گفته Redmi، این آداپتور با فناوری Double GaN عرضه می‌شود و «بیش از 50 محافظ ایمنی» دارد، اما همچنان اندازه‌اش کوچک است.

چیزی که شیائومی به آن اشاره نکرده این است که چه زمانی شاهد عرضه یک گوشی هوشمند واقعی با این فناوری در بازار خواهیم بود.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید