دو تلفن هوشمند Redmi K50 و Realme GT Neo3 به چیپ دیمنسیتی ۸۰۰۰ مجهزند

دو تلفن هوشمند Redmi K50 و Realme GT Neo3 به چیپ دیمنسیتی 8000 مجهزند

در حالی که اواسط ماه دسامبر بود شرکت مدیاتک از چیپست دیمنسیتی ۹۰۰۰ رونمایی کرد، حال شایعاتی پیرامون پردازنده دیمنسیتی ۸۰۰۰ منتشر شد که به نظر رسیده قرار است قدرت دو تلفن هوشمند Redmi K50 و Realme GT Neo3 را تامین کند.

هیچ خبری از مشخصات یا بنچمارک‌های Dimensity 8000 به بیرون درز نکرد، با این حال، یک منبع داخلی در چین از طریق Weibo فاش کرد که ظاهراً در سال 2022، گوشی Redmi K50 با پردازنده مدیاتک Dimensity 8000 عرضه خواهد شد. در سوی دیگر ریلمی نیز گوشی Realme Neo3 را به همین چیپست مجهز می‌کند.

دو تلفن هوشمند Redmi K50 و Realme GT Neo3 با چیپست دیمنسیتی ۸۰۰۰

دو تلفن هوشمند Redmi K50 و Realme GT Neo3 به چیپ دیمنسیتی 8000 مجهزند

اگر اطلاعات فاش شده را باور کنیم، پرچمدار سری K ردمی شیائومی سال آینده به طور کامل از تراشه‌های اسنپدراگون کوالکام به پردازنده‌های مدیاتک دیمنسیتی منتقل می‌شود. دو تلفن هوشمند Redmi K50 Pro و  Redmi K50 از پردازنده دیمنسیتی ۹۰۰۰ و دیمنسیتی ۸۰۰۰ بهره خواهند برد.

در طول سال‌های گذشته ردمی برای سری Redmi K پرچمدار تنها از چیپست اسنپدراگون بهره می‌گرفت و به استفاده چیپ مدیاتک نپرداخت.

به نظر رسیده سال ۲۰۲۲ برای مدیاتک می‌تواند یک سال بزرگ باشد تا در برابر رقیب بزرگی چون کوالکام قرار گیرد. سال آینده این شرکت مشتریان بیشتری پیدا خواهد کرد و به سودآوری بالایی می‌رسد. تاکنون مشخص شده برندهای چینی زیادی هستند که مشتری پروپاقرص مدیاتک می‌باشند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید