دلیل خاموش شدن ناگهانی آلارم گوشی‌های پیکسل مشخص شد

باگ آلارم گوشی‌های پیکسل کاربران زیادی را به دردسر انداخته است. این می‌تواند از عجیب‌ترین داستان‌هایی باشد که تا کنون به اشتراک گذاشته‌ایم. یکی از بهترین ویژگی‌هایی که گوگل تا به حال به گوشی‌های پیکسل خود اضافه کرده، اضافه کردن «عبارات سریع» است.

در این قابلیت، کاربران به امکان خاموش کردن هشدارهای صوتی و تایمر با گفتن “Stop”، یا رد کردن تماس با گفتن “decline” دسترسی دارند. در مقابل، کاربران آیفون برای خاموش کردن هشدار یا تایمر (بخصوص زمانی که در کنار دستگاه خود نیستند) باید به سمت گوشی رفته و روی صفحه لمسی آن ضربه بزنند که خود یک فرایند طولانی محسوب می‌شود. این مشکل باعث ناراحتی برخی از کاربران آیفون شده است.

بررسی باگ آلارم گوشی‌های پیکسل

ظارهراً‌ قابلیت «عبارات سریع» یک باگ عجیب و غریب دارد. یک کاربر Reddit با نام “assevarte” فهمید گاهی اوقات هشداری که بر روی گوشی پیکسل خود تنظیم می‌کند، هنگامی که باید فعال شود، کار نمی‌کند و یا خیلی سریع خاموش می‌شود. صبح یک روز عادی او به گوشی‌اش گفت تا یک پلی لیست Spotify را در که اولین آهنگ آن “Where is My Mind” از باند Pixies بود را بخش کند (از طریق دستورات صوتی).

خط اول این آهنگ عبارت “Ooohhh STOP” است که باعث شده تلفن فکر کند صاحب اصلی تلفن درخواستی را برای خاموش کردن آلارم گوشی‌های پیکسل اعلام کرده است! در واقع پیکسل نتوانست بین صدای خواننده و صدای صاحب تلفن تمایز قائل شود. Pixies یک گروه راک است که در سال ۱۹۸۶ تشکیل شده، در سال ۱۹۹۳ به دلیل درگیری های داخلی فعالیت خود را متوقف کرد و در سال ۲۰۰۴ دوباره فعال شد.

ما پیشنهاد می‌دهیم که آن دارندگان گوشی پیکسل ۶ یا بالاتر، به جای آهنگ مذکور آّهنگ “Stop In The Name of Love” از Supremes را به عنوان آهنگ بیداری خودداری کنند زیرا این آهنگ با یک عبارت “STOP” صریح و رسا آغاز می‌شود و می‌تواند در همان اول کار، هشدار شما را خاموش کند!‍

بنابراین، اگر شما نیز قصد دارید بر روی گوشی پیکسل ۶، پیکسل ۶ پرو، پیکسل ۷، و پیکسل ۷ پرو هشدار تنظیم کنید و می‌خواهید از زمان خود استفاده بهتری داشته باشید، حتماً به متن آهنگی که برای بیداری خود انتخاب کرده‌اید توجه کنید. در صورتی که کلمه “STOP” در متن آهنگ وجود دارد، حتماً باید آهنگ دیگری را انتخاب نمایید. به هیچ وجه از آهنگ “Where is My Mind” به عنوان آهنگ بیداری خود استفاده نکنید. در غیر این صورت، احتمالاً آلارم گوشی‌های پیکسل روشن نمی‌شود و به همین دلیل از کار و زندگی عقب خواهید افتاد!

دلیل خاموش شدن ناگهانی آلارم گوشی‌های پیکسل مشخص شد - گوشی‌های پیکسل

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید