اپل واچ اولترا با اپلیکیشن Oceanic به یک کامپیوتر غواصی پیشرفته تبدیل می‌شود!

Oceanicامروز، اپلیکیشن Oceanic به اپل واچ اولترا می‌آید و مقاوم‌ترین ساعت اپل را به یک کامپیوتر غواصی با قابلیت استفاده آسان تبدیل می‌کند. اوشنیک که توسط Huish Outdoors با همکاری اپل طراحی شده است، به غواصان تفریحی این امکان را می‌دهد که ساعتی را که هر روز به دست می‌کنند به اعماق غیرقابل دسترس – به طور دقیق تا ۴۰ متر یا ۱۳۰ فوت – با سنسورهای عمق سنج و دمای آب کاملاً جدید ببرند.

اپل واچ اولترا در کنار Oceanic؛ یک کامپیوتر غواصی پیشرفته

برنامه Oceanic در اپل واچ اولترا و برنامه همراه برای آیفون همه ویژگی‌های کلیدی یک کامپیوتر غواصی پیشرفته، برنامه‌ریزی قوی غواصی و یک تجربه جامع پس از غواصی را ارائه می‌کنند.

اپل واچ اولترا با اپلیکیشن Oceanic به یک کامپیوتر غواصی پیشرفته تبدیل می‌شود! - Apple Watch Ultra Oceanic Plus Diveمایک هویش، مدیرعامل این شرکت می‌گوید: «در هویش اَوت‌دورز، هدف ما تقویت روحیه انسان برای ماجراجویی است. نرم افزار Oceanic در اپل واچ اولترا یکی از بزرگ‌ترین نوآوری‌هایی است که در مدت زمان طولانی می‌تواند باعث پیشرفت صنعت غواصی شود. ما در حال ایجاد یک تجربه غواصی در دسترس، قابل اشتراک و بهتر برای همه هستیم». 

هنگامی که اولین غواصان در دهه ۱۹۵۰ به دریاها رفتند تا اعماق آب‌های جهان را کاوش کنند، تقریباً با کامپیوترهای غواصی ۳۰ سال فاصله داشتند. در دهه ۸۰ و ۹۰، بسیاری از غواصان دارای گواهینامه هنوز از قلم روی کاغذ استفاده می‌کردند تا جداول غواصی خود را ایجاد کنند. با استفاده از الگوریتم رفع فشار بولمان، آنها عمق و زمان سپری شده در آب را ردیابی می‌کردند تا مطمئن شوند که می‌توانند به طور ایمن در زیر سطح فرو بروند بدون اینکه بدن خود را با نیتروژن بیش از حد سنگین کنند.

Oceanicمایک هویش، مدیر عامل Huish Outdoors، در سال ۲۰۰۹ این شرکت را با یک چشم انداز روشن و رو به‌ جلو تاسیس کرد تا به روح انسان برای ماجراجویی دامن بزند.

امروز، اپل واچ اولترا این تجربه را کاملاً متحول کرده و به غواصان تفریحی، دستگاهی راحت‌تر و در دسترس با تمام ویژگی‌هایی که کاربران از در اپل واچ می‌دانستند و دوست دارند، می‌دهد.

آندریا سیلوستری، معاون توسعه و طراحی محصول شرکت هویش که رهبری توسعه نرم افزار Oceanic را بر عهده داشت، می‌گوید: «اکنون یک همراه وجود دارد که اطلاعات واضح و به موقع را به غواصان منتقل می‌کند. آندریا، اوشنیک را روی ساعت زیر آب آزمایش کرده است تا برنامه را برای راه‌اندازی آماده کند.

اپل واچ اولترا با اپلیکیشن Oceanic به یک کامپیوتر غواصی پیشرفته تبدیل می‌شود! - Apple Watch Ultra Oceanic Plus Safetyاپل واچ اولترا به غواص‌ها اجازه می‌دهد تا در لحظه تمرکز روی محیط خود بدون انجام محاسبات ذهنی و کلیک‌های پیچیده، دکمه‌های مورد نیازی همانند رایانه‌های غواصی را در اختیار داشته باشند؛ از صفحه‌نمایش بزرگ و روشن رتینا اپل واچ اولترا و S8 SiP دو هسته‌ای گرفته تا اندازه جمع و جور آن، تاج دیجیتال و دکمه اکشن اختصاصی و حتی لمسی که به خوبی طراحی شده‌اند و در آب بسیار قابل توجه هستند، سیلوستری می‌گوید: هرگز چنین چیزی در غواصی وجود نداشته است. 

اپل واچ اولترا که برای استقامت، اکتشاف و ماجراجویی ساخته شده است، دارای گواهینامه WR100 و EN 13319 است، یک استاندارد بین المللی شناخته شده برای لوازم جانبی غواصی، از جمله عمق سنج. و علاوه بر این‌ها تا ۲۰۰۰ نیت دید استثنایی در زیر آب فراهم می‌کند،  دکمه اکشن را می‌توان برای راه‌اندازی برنامه اوشنیک در صفحه predive سفارشی کرد و در حین شیرجه، با فشار دادن دکمه اکشن یاتاقان قطب‌نما مشخص می‌شود.

اپل واچ اولترا با اپلیکیشن Oceanic به یک کامپیوتر غواصی پیشرفته تبدیل می‌شود! - Apple Watch Ultra Oceanic Plus Scuba Slowآندریا سیلوستری، معاون توسعه و طراحی محصول در شرکت هویش، اولین کامپیوتر غواصی خود را در سال ۱۹۹۸ طراحی کرد و طراحی Oceanic را رهبری کرد. سیلوستری اوایل دهه ۹۰ را به یاد می‌آورد که اولین کامپیوتر غواصی خود را طراحی کرد. او می‌گوید: «بیشتر رایانه‌های غواصی از الگوریتم مشابهی استفاده می‌کنند، اما افراد اساساً به دانش اولیه نیاز دارند تا بفهمند اطلاعات به آن‌ها چه می‌گوید». یکی از انقلابی‌ترین چیزها در مورد برنامه جدید ما رابط کاربری آن است: رنگ‌ها، انیمیشن‌ها، با یک پیکان که به کاربر می‌گوید «بالا»، «پایین»، «ایست» – این ساده‌ترین راه برای انتقال آن است. 

مایک هویش گفت:« یکی از اولین اهداف ما این بود که آن را شهودی نگه داریم.افرادی که از قبل می‌دانستند چگونه از اپل واچ استفاده کنند، الان می‌دانند چگونه از این رایانه غواصی استفاده کنند، زیرا این رایانه قابلیت‌ها را با فرمت ساده‌ای به آنها می‌گوید که قابل درک باشند. منوهای ناوبری ساده هستند، با پیمایش با Digital Crown و با استفاده از دکمه اکشن، می‌توانید در حین غواصی حرکت کنید و از تمام عملکردهای رایانه غواصی استفاده کنید.

اپل واچ اولترا با اپلیکیشن Oceanic به یک کامپیوتر غواصی پیشرفته تبدیل می‌شود! - Apple Watch Ultra Oceanic Plus No Decoدر برنامه‌ریزی غواصی، کاربران می‌توانند زمان سطح، عمق و گاز خود را تنظیم کنند و اوشنیک زمان No Deco (بدون فشردگی) آن‌ها را محاسبه می‌کند، معیاری که برای تعیین محدودیت زمانی برای یک غواص در عمق معین استفاده می‌شود. برنامه ریز همچنین شرایط غواصی، از جمله جزر و مد، دمای آب و حتی اطلاعات به روز از جامعه را یکپارچه می‌کند. پس از غواصی، کاربران داده‌هایی از جمله مکان‌های ورودی و خروجی GPS را به‌طور خودکار در اپل واچ اولترا به همراه خلاصه‌ای از نمایه غواصی خود مشاهده خواهند کرد. خلاصه برنامه Oceanic iPhone اطلاعات بیشتری از جمله نقشه مکان‌های ورود و خروج و همچنین نمودارهای عمق، سرعت صعود دما و محدودیت عدم فشرده‌سازی را ارائه می‌دهد.

یکی از بصری‌ترین ویژگی‌های Oceanic در اپل واچ اولترا، بازخورد لمسی است، یک شاهکار طراحی سخت افزاری و نرم افزاری که ساعت را قادر می‌سازد از طریق یک سری لرزش به مچ دست کاربران ضربه بزند و به غواصان اجازه می‌دهد اعلان‌ها را در زیر آب احساس کنند، حتی از طریق یک لباس مرطوب با ضخامت ۷ میلی‌متر.

اپل واچ اولترا با اپلیکیشن Oceanic به یک کامپیوتر غواصی پیشرفته تبدیل می‌شود! - Apple Watch Ultra Oceanic Plus Scuba Diveاگرچه بازخورد لمسی یک ویژگی راحت و ساده برای کاربران روزمره است، اما در زیر آب نقش غیرمنتظره‌ای ایفا می‌کند: قطع کردن نویز صداهای پژواک.

سیلوستری توضیح می‌دهد:« انتشار صدا در آب بسیار قوی‌تر از هوا است، بنابراین اگر من به همراه کسی غواصی کنم و رایانه غواصی او صدا منتشر می‌کند، واقعاً نمی‌توانم تشخیص دهم که صدای بوق از جانب من است یا از او. به همین منظور با ترکیب‌های لمسی طراحی شده برای اولترا، ما این تجربه را بسیار شخصی کرده‌ایم». 

اپلیکیشن Oceanic همچنین اطلاعات و ابزارهای مهمی را در یک نگاه به کاربران ارائه می‌دهد، از جمله زمان خروج ممنوع، زمان سطح، دسترسی سریع به برنامه‌ریز غواصی، تنظیمات غواصی، ارتفاع فعلی، حداکثر ارتفاع مجاز و دکمه دسترسی سریع به عقب. از طریق برنامه کاربران می‌توانند از برنامه‌ریزی غواصی، اولین پرش، تا اولین قدم به عقب در خشکی، همه جزئیات غواصی خود را ردیابی و مقایسه کنند و تجربیات خود را مستقیماً از برنامه با غواصان دیگر به اشتراک بگذارند.

اپل واچ اولترا با اپلیکیشن Oceanic به یک کامپیوتر غواصی پیشرفته تبدیل می‌شود! - Apple Watch Ultra Oceanic Plus groupاز چپ به راست، تیم هویش اَوت دورز که Oceanic را زنده کرد شامل نیک هالیس، مدیر برند اوشنیک است. مایک هویش (مدیرعامل)، اولیویه لاگوت (معاون بازاریابی) و آندریا سیلوستری (معاون توسعه و طراحی محصول) 

قیمت و در دسترس بودن نرم افزار Oceanic

  • اپلیکیشن Oceanic برای اپل واچ اولترا امروز در اپ استور برای دانلود در دسترس است.
  • Oceanic به اپل واچ اولترا با سیستم عامل watchOS 9.1 جفت شده با آیفون ۸ یا جدیدتر و آیفون SE (نسل دوم) یا جدیدتر دارای iOS 16.1 نیاز دارد.
  • طرح اولیه رایگان است و شامل بسیاری از عملکردهای رایج غواصی، از جمله عمق و زمان و همچنین ثبت آخرین غواصی‌ها است.
  • برای دسترسی به ردیابی فشار زدایی، بارگذاری بافت، برنامه‌ریز مکان نیاز به پرداخت ۹.۹۹ دلار در ماه یا سالانه ۷۹.۹۹ دلار (ایالات متحده) است. اشتراک خانواده نیز با قیمت ۱۲۹ دلار (ایالات متحده آمریکا) سالانه در دسترس است که امکان دسترسی به حداکثر پنج نفر را فراهم می‌کند. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید