دستیار صوتی عینک هوشمند Ray Ban و واتساپ!

Ray Ban

واتس‌اپ به عنوان محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان جهان شناخته می‌شود، اما در مقایسه با سایر اپ‌ها، ضعف‌های بسیار بیشتری دارد. یکی از نقاط ضعف، عدم پشتیبانی از دستیار صوتی است و حالا گفته می‌شود متا قصد دارد با کمک «دستیار صوتی فیسبوک» و عینک هوشمند Ray Ban Stories این امکان را فراهم کند.

طبق گزارش‌هایی که منتشر شده، نسخه 2.22.9.13 بتا واتس‌اپ شامل رشته‌ها و کدهایی است که نشان می‌دهند اپلیکیشن پیام رسان متعلق به شرکت متا قصد دارد امکان ارسال پیام از طریق دستیار فیسبوک موجود در عینک هوشمند Ray Ban را برای کاربران فراهم کند.

دستیار صوتی عینک هوشمند Ray Ban و واتساپ! - photo 2022 04 15 15 06 32 1024x576 1

همانطور که XDA-Developers توضیح می‌دهد، در برخی رشته‌های موجود در این نسخه واژه «دستیار» (Assistant) دیده می‌شود، اما ظاهرا به جای دستیار گوگل به دستیار فیسبوک اشاره دارند. متا در عینک هوشمند Ray Ban Stories خود از دستیار صوتی فیسبوک استفاده کرده تا کاربران با دستورات صوتی خود بتوانند عکاسی کنند و فیلم بگیرند.

درباره نحوه انجام این کار نیز توضیح داده شده که کاربران عینک هوشمند می‌توانند دستگاه خود را به واتس‌اپ موجود در گوشی‌های خود متصل کنند و سپس بدون نیاز به بیرون آوردن گوشی از جیب یا کیف خود، دستورات را برای ارسال پیام از طریق واتساپ ارسال کنند.

آیکون‌های واتساپ برای عینک هوشمند Ray Ban

علاوه بر این رشته‌ها، در فایل APK این نسخه، دو طراحی گرافیکی زیر نیز وجود داشته است:

دستیار صوتی عینک هوشمند Ray Ban و واتساپ! - photo 2022 04 15 14 58 02 1024x721 1

تصویر سمت چپ به صورت کلی، همان چیزی است که از رشته‌‌ها متوجه شده‌ایم اما تصویر دوم احتمالا به قابلیت رمزگذاری سرتاسری آن اشاره دارد که احتمالا هنگام استفاده از دستورات صوتی از طریق دستیار فیسبوک به قوت خود باقی خواهد ماند.

دستیار صوتی عینک هوشمند Ray Ban و واتساپ! - photo 2022 04 15 14 57 53 1024x685 1

هنوز مشخص نیست که این ویژگی چه زمانی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت اما طبق توضیحات، می‌توان گفت تنها برای بخشی از کاربران مفید خواهد بود که عینک هوشمند ۳۰۰ دلاری متا را خریده باشند. همچنین در حال حاضر هیچ جزئیاتی درباره استفاده از دستیار صوتی برای کاربرانی که عینک هوشمند متا را ندارند، وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید