کوالکام تراشه ۴ نانومتری اسنپدراگون W5 Gen 1 و +W5 را برای گجت‌های پوشیدنی معرفی کرد

کوالکام تراشه ۴ نانومتری اسنپدراگون W5 Gen 1 و +W5 را برای گجت‌های پوشیدنی معرفی کردکوالکام پس از تیزر SoC خود در هفته گذشته، امروز دو چیپست پوشیدنی جدید را معرفی و برای موفقیت در پلتفرم +Snapdragon Wear 4100، از اسنپدراگون W5 Gen 1 و W5+ Gen 1 رونمایی کرد. هر دو SoC بر اساس فرآیند ۴ نانومتری ساخته شده‌اند و نشان‌دهنده یک پیشرفت چشمگیر در ارائه محصولات پوشیدنی Qualcomm هستند.

کوالکام اعلام می‌کند که چیپست‌های پوشیدنی اسنپدراگون W5 Gen 1 و +W5 در مقایسه با پلتفرم +Snapdragon Wear 4100، عملکردی تا ۲ برابر با استفاده از نصف قدرت ارائه می‌دهند. در کارهای معمولی، +W5 می‌تواند با اشغال ۳٠ درصد فضای کمتر نسبت به نسل‌های قبلی، تا ۵٠ درصد عمر باتری بیشتری داشته باشد. کوالکام در چند فصل گذشته برای بهینه‌سازی Wear OS برای SoC جدید با گوگل همکاری نزدیکی داشته است.

مشخصات تراشه اسنپدراگون W5 Gen 1 و +W5

کوالکام تراشه ۴ نانومتری اسنپدراگون W5 Gen 1 و +W5 را برای گجت‌های پوشیدنی معرفی کرد - gsmarena 003 2تفاوت اصلی بین اسنپدراگون W5 Gen 1 و W5+ Gen 1 این است که مدل غیر پلاس از پردازنده کمکی AON استفاده نمی‌کند. این شرکت قصد دارد پوشیدنی‌های مخصوص را به اسنپدراگون W5 Gen 1 مجهز کند زیرا به قابلیت‌های صرفه‌جویی انرژی اضافی نیاز ندارند که این شامل پوشیدنی‌های چین، کودکان، سالمندان، بهداشت و بخش‌های سازمانی می‌شود.

کوالکام تراشه ۴ نانومتری اسنپدراگون W5 Gen 1 و +W5 را برای گجت‌های پوشیدنی معرفی کرد - gsmarena 004 1چیپست W5+ Gen 1 از چهار هسته Cortex A53 و یک هسته بازده Cortex M55 با فرکانس ۲۵۰ مگاهرتز تشکیل شده است. گرافیک‌ها توسط پردازنده گرافیکی A702 با کلاک ۱ گیگاهرتز (بهبود قابل توجهی از پردازنده گرافیکی ۳۲۰ مگاهرتزی +A504 4100) و حافظه برای پشتیبانی از LPDDR4 در ۲۱۳۳ مگاهرتز به‌روز شده است. یک واحد یادگیری ماشین جدید U55 نیز در اینجا اضافه شده است.

کوالکام تراشه ۴ نانومتری اسنپدراگون W5 Gen 1 و +W5 را برای گجت‌های پوشیدنی معرفی کرد - gsmarena 002 5پردازنده کمکی جدید +W5 می‌تواند وظایف بیشتری را در پس‌زمینه انجام دهد و در عین حال انرژی کم‌تری مصرف کند. تمام حسگرهای پوشیدنی توسط پردازنده AON (همیشه روشن) (۲۲ نانومتری) انجام می‌شود و پردازش گفتار، پخش صدا و اعلان‌ها همگی می‌توانند در حال حاضر با کمک پردازنده W5+ Gen 1 محقق شوند.

تراشه AON همچنین بلوتوث ۵.۳ کم مصرف، Wi-Fi، GNSS را فعال می‌کند و از حالت‌های انرژی جدید مانند Deep Sleep و Hibernate پشتیبانی می‌کند. LTE همچنین یک حالت کم مصرف با یک مودم به‌روز دریافت می‌کند.

کوالکام تراشه ۴ نانومتری اسنپدراگون W5 Gen 1 و +W5 را برای گجت‌های پوشیدنی معرفی کرد - gsmarena 005 1کوالکام اعلام کرده است که با Compel و Pegatron برای ایجاد ساعت‌های هوشمند مرجع با اسنپدراگون +W5 همکاری کرده است تا به شرکای خود کمک کند تا محصولات را سریع‌تر توسعه دهند.

Mobvoi و Oppo اولین شرکت‌های OEM خواهند بود که ابزارهای پوشیدنی را با SoC جدید کوالکام راه‌اندازی می‌کنند و سازنده تراشه می‌گوید ۲۵ طرح ساعت هوشمند در حال حاضر در دست تولید هستند. انتظار می‌رود اوپو در ماه آگوست برای اوپو واچ ۳ تیزری ارائه کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید