کوالکام، مودم نسل بعدی X65 5G خود را با سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه معرفی می‌کند

کوالکام مودمکوالکام آخرین مودم 5G خود را معرفی کرده است و تراشه اسنپدراگون X65، جانشین اسنپدراگون X60 سال گذشته شده که به عنوان بخشی از چیپ‌ست اسنپدراگون ۸۸۸، به تازگی روی دستگاه‌ها ارائه شده است. کوالکام قول داده است که مودم جدید با پشتیبانی از سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه در هر دو شبکه 5G مستقل و غیرمستقل، بسیار سریع‌تر خواهد بود.

به احتمال زیاد ورود تکنولوژی X65 به هر دستگاه، مدتی طول خواهد کشید. اگر سابقه شرکت را مرور کنیم، تا زمان عرضه پرچم‌دار سال آینده اسنپدراگون، که احتمالاً در ماه دسامبر اعلام خواهد شد، این تکنولوژی عرضه نخواهد شد.

از مشخصات چشم‌گیر مودم جدید، افزایش سرعت دانلود از ۷.۵ گیگابیت بر ثانیه مدل سال گذشته، به ۱۰ گیگابیت بر ثانیه دستگاه امسال است، حتی اگر تا حد زیادی بلااستفاده باشد، زیرا تاکنون هیچ شبکه‌ دارای قابلیت 5G، توانایی ارائه این میزان سرعت را نداشته است. هر زمان که شبکه‌ها به این توانایی دست یابند، فضای زیادی برای پیشرفت‌های بیشتر خواهند داشت.کوالکام اسنپدراگون پشتیبانی از مودم 3GPP Release 16 بعدی، هدف اصلی و بزرگ بهبود ویژگی‌های X65 است (کوآلکام مدعی است که X65 اولین مودمی است که این کار را انجام می‌دهد). این ویژگی اصطلاحاً “فاز دوم 5G” است که برای بهبود مواردی مانند اتصال گسترده MIMO، مصرف برق و موارد دیگر طراحی شده است. نسخه ۱۶ همچنین به لطف پشتیبانی بهتر از طیف شبکه‌های لایسنس نشده و خصوصی، به گسترش شبکه‌های 5G از مصرف‌کننده به کاربردهای تجاری بیشتر، کمک می‌کند.

به همین منظور، کوالکام اعلام می‌کند که معماری سیستم مودم X65 قابل ارتقاست و به این شرکت اجازه می‌دهد با گذشت زمان، ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه کند، خصوصاً اینکه قابلیت 3GPP Release 16 همچنان رواج پیدا می‌کند و به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد تا برای مدت زمان بیشتری در ارتباط و به‌روز باشند.

در کنار سیستم مودم جدید، کوالکام آنتن نسل 4 mmWave خود، یعنی آنتن 545 mmWave را که سایز آن برابر با همان مدل نسل سوم بوده اما توان انتقال بیشتری را به همراه پشتیبانی از محدوده کامل فرکانس‌های جهانی mmWave داراست، ارائه می‌کند.
کوالکام X65در آخر، کوالکام در حال معرفی “تکنولوژی تنظیم آنتن هوش مصنوعی” است و وعده داده که به لطف تنظیمات مجهز به هوش مصنوعی، جهش بزرگی در کارایی آن ایجاد می‌کند. برای مثال، کوالکام می‌گوید که سیستم جدید در تشخیص چگونگی در دست گرفتن گوشی، ۳۰ درصد دقیق‌تر است و همچنین این امکان را به شما می‌دهد که از یک اتصال بهتر و کارآمدتر، سرعت داده بیشتر و دوام باتری بهتر بهره‌مند شوید.
پیش‌بینی شده است که تراشه اسنپدراگون X65، اواخر سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید