پیام‌رسان محبوب دیسکورد حساب 55 میلیون کاربر را غیرفعال کرد!

پیام‌رسان محبوب دیسکورد حساب 55 کاربر را غیرفعال کرد! دیسکورد، پیام‌رسانی بسیار محبوب در بین گیمرها و نمایندگان صنعت بازی است. امروزه این سرویس بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر فعال دارد. 

طبق گزارش‌های امنیتی سه ماهه اخیر، آخرین گزارش بیان می‌کند که پیام‌رسان محبوب دیسکورد از ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۲، ۵۵.۵۷۳.۴۱۱ حساب را غیرفعال و ۶۸.۳۷۹ سرور را حذف کرده است. حساب‌های مسدود شده، که دیسکورد آن‌ها را غیرفعال کرده، عمدتا به دلیل “هرزنامه” بوده است. اگر جرایمی غیر از هرزنامه در نظر گرفته شود، تعداد حساب‌ها به ۱.۸۲۱.۷۲۱ کاهش می‌یابد.

هیچ عدد دقیقی برای سرورها وجود ندارد. ممنوعیت‌های غیر هرزنامه سرور و حساب در دسته‌های کلی قرار می‌گیرند، اما بیشتر آن‌ها مربوط به ایمنی کودکان و به دنبال آن محتوای سوءاستفاده‌کننده و اعتراض‌آمیز هستند.

در چند سال گذشته، تمرکز بر فعالیت‌های افراطی و غیرقانونی در Discord بر محتوای آسیب‌رسان به کودکان و محتوایی که نفرت را ترویج می‌دهد، متمرکز شده است. در اوایل سال جاری، دادستان کل ایالت نیویورک تحقیقاتی را در مورد پلتفرم‌هایی که برای گسترش نفرت از جمله دیسکورد مورد استفاده قرار می‌گرفت، ممنوعیت جمعی را اعلام کرد.

به گفته دیسکورد ممنوعیت حساب‌، افراد حقیقی را هدف قرار می‌دهد، درصد بسیار کمی از کاربران برای درخواست تجدیدنظر در مورد تصمیم با آن‌ها تماس می‌گیرند. در نتیجه، برخی از حساب‌ها بازیابی می‌شوند و این تنها ۲ درصد از کاربران مسدود شده در سه ماهه اول و ۰.۶ درصد در سه ماهه دوم بوده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید