به تازگی play store مجهز به ابزاری شده که نرم افزارها را با سرعت بیشتری نصب می‌کند

play store

به تازگی فروشگاه play store مجهز به ابزاری شده که نرم افزارها را با سرعت بیشتری روی گوشی‌های اندرویدی نصب می‌کند. به نظر می‌رسد که نرم افزارها معمولا فضای بیشتری نسبت به اندازه خودشان در گوشی اشغال می‌کنند و منابع گوشی و برنامه‌های شما را تحت فشار قرار می‌دهند. گوگل سعی کرده با برنامه bundles با این مشکل مقابله کند، bundles سیستمی است که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا چندین نسخه از نرم افزارهای خود را برای دستگاه‌هایی با پیکربندی‌های متفاوت، بسازند.

سپس فروشگاه پلی، APK مناسب را برای گوشی کاربر بارگیری می‌کند. اکنون گوگل با (بهینه سازی نصب برنامه) می‌خواهد یک قدم پیشتر برود تا تشخیص بدهد وقتی برنامه‌ای استفاده می‌شود، ابتدا کدام بخش باز شود و از این داده‌ها برای بهبود بروزرسانی و راه‌اندازی برنامه استفاده می‌کند.

play store در راه بهینه‌سازی

بهینه سازی نصب برنامه، هنوز در دسترس نیست اما 5to9 google اسنادی را پیدا کرده که نشان می‌دهد امکان وجود این ویژگی برای آینده وجود دارد. هنگامی که برای اولین‌بار برنامه‌ای را باز می کنید، google بر استفاده شما از یک بخش‌های یک برنامه برنامه نظارت دارد.

زمانی که برای اولین بار اینستاگرام را دانلود کنید، برای مثال ۱۰ دقیقه اول را صرف تنظیم مشخصات و پیدا کردن دوستان خود می‌کنید، اگر این ویژگی برای تعداد قابل توجهی از کاربران در دسترس باشد، پس play store ابتدا آن بخش از برنامه‌ را دانلود می‌کند که شما برای ارتباط با دوستان خود احتیاج دارید مثل ابزارهای ارسال پست یا برنامه‌های دیگری که برای ایجاد ارتباط قوی با دیگران نیاز دارید.

همچنین این داده‌ها می‌توانند برای بهبود مدیریت منابع در دستگاه استفاده شوند، گوشی شما می‌تواند به جای باز کردن کل برنامه در RAM، تنها قسمتی که شما بیشتر استفاده می‌کنید، را باز کند، تا باعث کاهش بار پردازنده‌ها و میزان RAM مورد نیاز شود.
این کار کاملا مطابق با خط و مشی رازداری موجود در گوگل انجام می‌شود، بنابراین از هیچ یک از اطلاعات شخصی شما استفاده نمی‌شود و به هیچ اطلاعاتی که خارج از برنامه درباره شما وجود دارد دسترسی داده نخواهدشد، همینطوراطلاعاتی که شما در این برنامه بارگیری یا بارگذاری کرده‌اید یا پست هایی که شما در رسانه‌های اجتماعی دیده یا ساخته‌اید، برای تجزیه و تحلیل به این برنامه ارجاع داده نخواهدشد.

وقتی برنامه نصب بهینه‌سازی در دسترس قرار گرفت، Google به شما این امکان را می‌دهد که در صورت علاقه‌نداشتن از این فرایند صرف نظر کنید. برای این کار، به صفحه ی تنظیمات در play store بروید و این ویژگی را غیر فعال کنید، این ویژگی غیر فعال می‌شود اما می‌توانید همچنان از مزیت بارگیری سریع آن در نتیجه پردازش داده‌های دیگران بهره‌مند شوید. امیدواریم به زودی شاهد عرضه این برنامه باشیم.

بر طبق چندین منبع مختلف، کاربران هشدار فعال بودن بهینه‌سازی نصب برنامه را مشاهده کرده‌اند. پیام‌های پاپ آپ به طور واضح بیان می‌کنند که داده‌ها در حال جمع آوری هستند تا مراحل نصب برنامه با سرعت بیشتری انجام شود. به طرز عجیبی در این پیام‌ها اشاره ای به اینکه این داده‌ها برای یک منبع ناشناس هستند، نمی‌شود.

هر چند که این ویژگی به طور خودکار در دستگاه شما نصب می‌شود، اما گوگل روش غیر فعال کردن آن را در play store آموزش می‌‎دهد، امیدواریم به زودی شما شاهد دیدن این پیام در تلفن همراه خود باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید