جدیدترین تصاویر لیک شده Pixel 8 Pro نشان دهنده دوربین‌های جدید هستند

افشاکننده معروف محصولات گوگل Steve Hemmerstoffer که اخیرا لیک‌ها و اخبار زیادی از Pixel 7a منتشر کرده بود، حالا اخیرا عکس‌هایی را منتشر نموده که گویا مربوط به Pixel 8 Pro هستند.

این تصاویر نشان دهنده پرچم‌دار بعدی گوگل هستند که تغییراتی را نسبت به Pixel 7 Pro شامل می‌شوند و اشاراتی نیز به نمایش Google I/O 2023 دارند.

این لیک‌ها نشان می‌دهند که این نسخه از گوشی‌های پیکسل شباهت زیادی به Pixel 7 و در واقع Pixel 6 دارند. نوار دوربین که تبدیل به نماد پیکسل شده نیز در این لیک‌ها دیده می‌شود ولی حالا تغییراتی در آن وجود دارد، برای مثال حالا هر سه دوربین در یک بخش قرار دارند و مثل قبل در دو بخش مختلفت تفسیم شده نیستند.

همچنین یک سنسور جدید نیز در کنار سنسورهای اصلی، فوق‌عریض و تله‌فوتو نیز دیده می‌شود که می‌تواند به عکاسی ماکرو اشاره کند که مجزا از سنسور فوق‌عریض است.

جدای از دوربین‌ها، پیکسل ۸ شباهت بسیاری به پیکسل ۷ دارد. به طور کلی اگر شما یک گوگل پیکسل در دهه ۲۰ دیدید، انگاری که همه آن‌ها را مشاهده نموده‌اید!

Pixel 8 Pro

Pixel 8 Pro کوچک‌تر چیست؟

با پیکسل ۸ پرو، گوگل قرار است تغییراتی را در لاین آپ پیکسل‌های Pro ایجاد کند. ظاهرا دیگر قرار نیست این گوشی صفحه نمایش ۶.۷ اینچی داشته باشد و صفحه نمایش آن ۶.۵ اینچ خواهد بود.

این پنل آنقدری بزرگ خواهد بود که به عنوان یک صفحه بزرگ از آن یاد شود ولی در عین حال آنقدری بزرگ نیست که نگه‌داری از آن مشکل باشد. iPhone 14 Pro Max و Samsung Galaxy S23 Ultra و بسیاری از اندرویدهای دیگر پنل‌های ۶.۷ اینچ را به عنوان استاندارد برای بهترین تلفن هوشمندی که می‌توانید تجربه کنید قرار داده‌اند.

اگر گوگل واقعا این کار را انجام دهد، می‌تواند نیاز بسیاری از افراد را که خواهان بهترین گوشی ممکن هستند ولی خواهان صفحه نمایشی بزرگ نیستند برطرف کند.

جالب‌تر از این موارد اطلاعات منتشر شده مربوط به چیپست Google Tensor 3 است. انتظار می‌رود این چیپست روی یک تراشه ۳ نانومتری باشد که نسبت به تراشه‌های ۵ نانومتری‌ای که در Pixel 6 و Pixel 7 استفاده شده‌اند، بهتر محسوب می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت که این پردازنده حالا بازدهی بسیار بهتری دارد. هردوی Pixel 6 و Pixel 7 بسیار قدرتمند بودند ولی از مشکلاتی مربوط به داغ کردن، مصرف زیاد باتری و لگ رنج می‌بدند. حالا اما گوگل سعی دارد روی راندمان بالای پیکسل تمرکز کند و می‌توان این مشکلات را به فراموشی سپرد.

البته اخبار مربوط به این تراشه هنوز تایید نشده‌اند و هنوز مشخص نشده که آیا Tensor 3 از تراشه‌های ۳ نانومتری استفاده خواهد کرد یا تراشه‌های ۴ نانومتری.

برای مثال اخبار زیادی در مورد پیکسل قبلی نیز منتشر شده بود که ادعا می‌کرد که گوگل دیگر از تراشه ۵ نانومتری استفاده نمی‌کند اما این اخبار به واقعیت تبدیل نشد. در عین حال به نظر می‌آید که گوگل قرار است در پیکسل بعدی جهش‌های جالبی را داشته باشد و باید ببینیم که در نهایت چه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید