طبق گزارشات گوگل Pixel 6 تراشه‌ی ساخته‌شده Google را اجرا می‌کند

گوگل Pixel 6

درحالی  که گوگل Pixel 6 جدید را در اواخر امسال معرفی می‌کند، اولین کمپانی است که تراشه ساخت گوگل را به نام تراشه Whitechapel GS101 اجرا می‌کند. این مسئله طبق گزارش جدید 9to5Google است.

این خبر درحالی اعلام شد که مدیر عامل شرکت گوگل، سوندار پیچای، از سرمایه‌گذاری های عمیق‌تر در سخت افزار و نقشه درآمدی جدید گوگل خبر داد.

گوگل Pixel 6 در راه است

این بدان معنی است که گوگل به دنبال ساخت تراشه‌های خود برای استفاده در تلفن‌های هوشمند و موارد دیگر است، اکنون 9to5Google گزارش‌داده که دستگاه گوگل Pixel 6 این پاییز توسط Whitechapel مجهز می‌شوند.

برای اولین بار در اوایل سال 2020 شایعه شد که Whitechapel در تلاش است با همکاری گوگل یک تراشه (SoCs) برای استفاده در تلفن‌های Pixel و Chromebook بسازد، این کار مشابه نحوه استفاده اپل از تراشه‌های خود در iPhone و Mac است. گفته می‌شود که گوگل در حال توسعه Whitechapel با سامسونگ است تا تراشه‌های Exynos رقیب پردازنده‌های Snapdragon در فضای اندروید باشد.

براساس گزارش به دست‌آمده، گوگل آماده است تا دستگاه‌های دارای تراشه Whitechapel را در سال 2021 آماده کند. طبق اسنادی که توسط 9to5Google مشاهده شده، تلفن گوگل Pixel 6 این پاییز با استفاده از  Whitechapel تأمین خواهدشد.

ما گفته شده است که گوگل از تراشه جدید به عنوان GS101 یاد می‌کند، فرض براین است که “GS” به “Google Silicon” اشاره دارد. تصور می شود که دو تلفن از تراشه‌های جدید استفاده خواهند کرد، نام رمزهای Raben و Oriole سال گذشته لو رفته است. دلایل حرکت گوگل به سمت تراشه‌های خود واضح است و فقط باید به عملکرد تراشه‌های سری A اپل ، در آیفون و آیپد نگاه کنید تا مزایای طراحی سیلیکون شخصی را به عنوان سازنده گوشی‌های هوشمند مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید