تصویر پردازنده اسنپدراگون 898 در یک گوشی مشاهده شد!

اسنپدراگون 898

شرکت کوالکام در حال توسعه چیپ SM8450 یا همان پردازنده اسنپدراگون 898 است که به عنوان چیپ پرچمدار در بیشتر گوشی‌های رده بالا سال ۲۰۲۲ به کار گرفته خواهد شد. این پردازنده در واقع جانشین اسنپدراگون 888 بوده و به تازگی تصویری از گوشی مجهز به این چیپ آشکار شده که در حال اجرا برنامه Device Info HW است.

طبق این تصویر، هسته اصلی پردازنده اسنپدراگون 898، براساس Cortex-X2 بوده که فرکانس ۳.۰ گیگاهرتزی داشته و در مرحله بعد باید به سه هسته میانی Cortex-A710 با فرکانس ۲.۵ گیگاهرتز پرداخت. در نهایت به چهار هسته مشتق شده Cortex-A510 می‌رسیم که فرکانس ۱.۷۹ گیگاهرتزی دارد.

پردازنده Snapdragon 898 کوالکام رویت شد

انتشار تصویری از گوشی مجهز به پردازنده Snapdragon 898در حالی که اکثر تراشه‌های پرچم‌دار نسل بعدی از ساختار CPU مشابهی استفاده می‌کنند، پردازنده گرافیکی منحصر به فرد اسنپدراگون 898 در نوع خود قابل توجه است. گرافیک Adreno 730 با پیشرفت‌هایی از فرآیند جدید چهار نانومتری سامسونگ ترکیب خواهد شد و قدرت گرافیکی اسنپدراگون 898 را تامین می‌کند.

در اینجا لیست نشده است، اما این چیپست باید به یک مودم X65 5G نیز مجهز باشد که حداکثر سرعت تئوری آن 10 گیگابیت در ثانیه است. انتظار داریم نخستین دستگاه‌های مجهز به این چیپست کوالکام، پرچمدار ویوو یا شیائومی باشد که اوایل سال ۲۰۲۲ از راه می‌رسند و برای کسب جزئیات تکمیلی باید منتظر ماند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید