گوشی های آیفون 13 از دو سیمکارت eSIM به صورت همزمان پشتیبانی خواهند کرد

دو سیمکارت eSIMطبق اعلام رسمی، ظاهرا گوشی های آیفون 13 از دو سیمکارت eSIM به صورت همزمان پشتیبانی خواهند کرد که اولین بار در کل سری اسمارتفون‌های اپل است.

شب گذشته در رویداد آنلاین اپل شاهد معرفی گوشی‌های سری آیفون 13 بودیم که شامل خانواده‌ای با چهار عضو مینی، پایه، پرو و پرو مکس می‌شود؛ درست مثل سال گذشته که همین مدل‌ها تکرار شده بودند. این دستگاه‌های جدید دارای ویژگی‌های مختلفی هستند که از جمله آن می‌توان به چیپ A15 Bionic و همچنین نرخ تازه‌سازی تصویر ۱۲۰ هرتز در دو مدل پرو و پرو مکس اشاره کرد. با این حال جدای از تمامی مشخصات فنی که شب گذشته درباره این دستگاه اعلام شده بود، ظاهرا هنوز یکی از ویژگی‌های جالب گوشی های آیفون 13 جا مانده و آن استفاده از دو سیمکارت eSIM به صورت همزمان است.

iPhone 13 is here, and Apple upgraded the battery, storage and cameras -  CNET

این قابلیت در واقع به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانید در هرکدام از پرچمداران ۲۰۲۱ شرکت اپل، دو سیمکارت eSIM در دستگاه خود وارد کنید. این یعنی می‌توانید دو سیمکارت را به صورت پیش‌فرض و به صورت یکپارچه داخل چیپ گوشی خود داشته باشید که برای اولین بار توسط یک اسمارتفون ارائه می‌شود. با این وجود جالب است بدانید که این قابلیت حداقل در کشور ما چندان هم کاربردی نیست و اپراتورهای تلفن همراه باید با اپل برای ارائه این خدمات همکاری داشته باشند.

iPhone 13: All the Details! Release Date, Features, More

همچنین نکته قابل توجه اینجاست که در گذشته نیز در گوشی‌های اپل شاهد قابلیت پشتیبانی از یک سیمکارت فیزیکی و یک eSIM به صورت همزمان بوده‌ایم و حال به نظر می‌رسد که برخی افراد فکر می‌کنند که با گوشی های آیفون 13 و داشتن دو سیمکارت eSIM، حال می‌توان یک سیمکارت فیزیکی را هم به آن‌ها اضافه کرد و پرچمدار جدید خود را سه سیمکارته کرد! در حالی که چنین ویژگی هرگز وجود ندارد و در هر صورت، تنها دو سیمکارت توسط پرچمداران سری آیفون 13 پشتیبانی می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید