تزریق واکسن فایزر برای سنین ۵ تا ۱۱ سال تایید شد

واکسن فایزرسازمان غذا و دارو آمریکا(FDA) واکسن فایزر بایونتک را جهت تزریق در سنین ۵ تا ۱۱ سال تایید کرد. به این ترتیب یک گروه سنی دیگر قادر به استفاده از این واکسن خواهند بود و نگرانی خانواده کودکان در این محدوده سنی پایان یافت.

در صورت ابتلای کودکان به کووید ۱۹، احتمال کمتری وجود دارد که علائم شدید داشته باشند، اما همچنان این امکان مبتلا شدن آنها و گسترش بیماری وجود دارد. موارد و مرگ و میر در کودکان در سپتامبر(شهریور و مهر) به اوج خود رسید، که بدترین ماه برای گروه سنی ذکر شده بود. در آن دوره زمانی یک میلیون مورد جدید از ابتلا در کودکان مشاهده شد.

تزریق واکسن فایزر برای سنین ۵ تا ۱۱ سال تایید شد - image

تاییدیه واکسن فایزر برای کاهش برخی نگرانی‌ها

این مجوز، واکسن فایزر را برای ۲۸ میلیون نفر جدید در ایالات متحده در دسترس قرار خواهد داد. نظرسنجی ماه سپتامبر(شهریور و مهر) نشان داد که حدود یک‌سوم والدین می‌گویند که کودکان ۵ تا ۱۱ ساله خود را فورا پس از صدور مجوز واکسینه خواهند کرد.

واکسن فایزر فعلا برای این گروه به صورت اضطراری در دسترس است. FDA این واکسن را برای گروه سنی بالای ۱۶ سال به طور کامل تایید کرده است، اما برای افراد بین ۵ تا ۱۶ سال همچنان با برچسب ((اضطراری)) در دسترس است.

واکسیناسیون، اجباری برای حضور در مدارس!

ایالت کالیفورنیا تاکید کرده که در صورت تایید واکسن برای گروه‌های سنی که در مدرسه حضور دارند، اجبار دریافت واکسن برای حضور در مدارس را اجرایی خواهد نمود. گزارشات حاکی از آن است که ایالت نیویورک نیز قصد دارد الزام مشابهی را در آینده عملی کند.

تزریق واکسن فایزر برای سنین ۵ تا ۱۱ سال تایید شد - 2021 01 05T102739Z 1083183618 RC2M1L94P720 RTRMADP 3 HEALTH CORONAVIRUS ISRAEL MODERNA VACCINE

مدرنا و جانسون‌اند‌جانسون همچنان تحت بررسی هستند

دو واکسن دیگر موجود در ایالات متحده یعنی واکسن مدرنا و واکسن جانسون‌اند‌جانسون برای سنین بالاتر از ۱۸ سال تایید شده اند. FDA در آستانه تایید واکسن مدرنا برای سنین پایین‌تر بود که به دلیل وجود مواردی از التهاب قلب، برای انجام بررسی‌های بیشتر صدور تاییدیه را به تاخیر انداخت. واکسن Johnson & Johnson نیز هنوز در فاز آزمایشی برای سنین پایین‌تر است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید