پاناسونیک دوربین LUMIX GH6 را معرفی کرد!

LUMIX GH6

پاناسونیک امروز دوربین مورد انتظار LUMIX GH6 خود را معرفی کرد. این دوربین جانشین بسیار موفق GH5 است که به دلیل قابلیت‌های ضبط ویدئویی‌اش، بسیار شبیه به نسل‌های قبلی خود، مورد توجه قرار گرفته است. LUMIX GH6 در چندین جبهه بهبود یافته است. برای شروع، یک سنسور جدید ۲۵.۲ مگاپیکسلی دارد که ۲۰ درصد بزرگتر است. این سنسور جدید دارای محدوده دینامیکی ۱۲+ توقف است که با استفاده از ویژگی جدید Dynamic Range Boost، امکان ۱۳+ توقف وجود دارد.

LUMIX GH6 دارای یک پردازنده تصویر Venus Engine بروز شده است که ادعا می‌شود دو برابر سریعتر است. ترکیبی از سنسور جدید بهبود عملکرد حساسیت بالا، فوکوس خودکار سریع‌تر و کاهش مشکلات شاتر کرکره‌ای را به ارمغان می‌آورد. GH6 همچنین دارای تثبیت‌کننده تصویر بهبودیافته با Dual IS 2 است. این تثبیت‌کننده ژیروسکوپ ۵ محوره ادعا می‌کند که تثبیت‌کننده چشمگیر ۷.۵ استاپ را ارائه می‌کند، که آن را برای ویدیوهای دستی، حتی با لنزهای بدون لرزش‌گیر، مناسب می‌کند.

Panasonic launches LUMIX GH6 with 5.7K ProRes HQ recording

GH6 مجموعه گسترده‌ای از ویژگی‌های ضبط ویدیو در ورژن قبلی خود را گسترش می‌دهد. اکنون می‌تواند ویدیو C4K 60p 10-bit 4:2:2 به‌طور نامحدود، همراه با گزینه‌های 4K 120p 10-bit 4:2:0 و 1080p 240p 10-bit 4:2:2 ضبط کند. ویدیوهای 1080p را می توان تا ۳۰۰ فریم بر ثانیه با نرخ فریم متغیر نیز ضبط کرد.

این دوربین همچنین از تصویربرداری 5.7K 60p 10-bit 4:2:0 و 5.8K 30p 10-bit 4:2:0 در آنامورفیک 4:3 پشتیبانی می‌کند که برای لنزهای آنامورفیک که دارای نسبت تصویر گسترده هستند، مناسب است. علاوه بر این، ویدیوهای 5.7K 30p را می‌توان به صورت داخلی در ProRes 422 HQ و ProRes 422 اپل با استفاده از کارت های CFexpress ضبط کرد. گزینه های اضافی بعدا با بروزرسانی در دسترس خواهند بود.

پاناسونیک دوربین LUMIX GH6 را معرفی کرد! - GH6 12

GH6 از نمایه V-Log پاناسونیک پشتیبانی می‌کند، که قبلا فقط در دوربین‌های فیلمبرداری حرفه‌ای این شرکت وجود داشت و به صورت رایگان در LUMIX GH6 گنجانده شده است. این دوربین همچنین از ضبط خارجی با استفاده از پورت HDMI 2.1 داخلی با اندازه کامل پشتیبانی می‌کند که از خروجی RAW کامل 4K 120p پشتیبانی می‌کند. سیستم خنک کننده فعال داخلی امکان ضبط را به طور نامحدود بدون گرم شدن بیش از حد فراهم می‌کند.

در بخش عکاسی، دوربین از عکاسی پشت سر هم با سرعت ۱۴ فریم در ثانیه با شاتر مکانیکی و سرعت ۷۵ فریم در ثانیه با شاتر الکترونیکی پشتیبانی می‌کند. یک صفحه نمایش ۳.۰ اینچی در پشت از چرخش پشتیبانی می‌کند و منظره یاب الکترونیکی دارای صفحه نمایش OLED 3680K نقطه‌ای است.

متأسفانه، LUMIX GH6 همچنان از سیستم فوکوس خودکار مبتنی بر کنتراست استفاده می‌کند، که ادعا می‌کند بهبود یافته است، اما همچنان باید ضربان‌های منحرف کننده مشترک این سیستم فوکوس خودکار را داشته باشد.

LUMIX GH6 فقط برای بدنه ۲۱۹۹ دلار قیمت دارد و در اواسط مارس در دسترس خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید