تراشه MariSilicon X به زودی توسط اوپو معرفی خواهد شد

تراشه MariSilicon X به زودی توسط اوپو معرفی خواهد شدشرکت تولیدکننده وسایل الکترونیکی Oppo اخیرا NPU تراشه MariSilicon X خود را بر اساس فرآیند تولید ۶ نانومتری معرفی کرد. هدف اصلی آن بهبود کیفیت عکس‌ها و فیلم‌ها و همچنین گسترش بیشتر مجموعه ویژگی‌های دوربین‌هایش است. اولین گوشی‌هایی که از آن استفاده می‌کنند نسل بعدی سری Find X هستند که در سه ماهه اول ۲٠۲۲ معرفی می‌شوند.

NPU تراشه MariSilicon X اوپو، کیفیت تصویر سری Find X را به سطح بالاتری ارتقا خواهد داد

تراشه MariSilicon X دارای یک ISP است، بنابراین Oppo به ISP موجود در اسنپدراگون ۸ نسل ۱ متکی نخواهد بود. از محدوده دینامیکی ۲٠ بیتی و ۱۲٠ دسی بل در تصاویر، پردازش RAW در زمان واقعی در ویدیوهای 4K پشتیبانی می‌کند. با استفاده از NPU، یک هوش مصنوعی می‌تواند الگوریتم‌های مختلفی را برای کاهش نویز، باز تولید رنگ بهتر، HDR، جزئیات بهبود یافته، محدوده دینامیکی و غیره اعمال کند.

تراشه MariSilicon X به زودی توسط اوپو معرفی خواهد شد - gsmarena 004 3

ISP می‌تواند از پتانسیل کامل حسگر RGBW Oppo استفاده کند زیرا از جداسازی کانال سفید از RGB پشتیبانی می‌کند. NPU تراشه جدید قادر است اعداد جدی را خرد کند، البته وقتی صحبت از وظایف مرتبط با هوش مصنوعی می‌شود. می‌تواند ۱۸ تریلیون عملیات در ثانیه (TOPS) انجام دهد و همچنین در انجام این عمل عمدتاً به لطف حافظه اختصاصی، کارآمد است.

به طور معمول، NPU به حافظه سیستم مُتکی است، اما زمان پردازش را کاهش می‌دهد و انرژی را هدر می‌دهد، بنابراین Oppo با حافظه اختصاصی که قادر به انتقال داده ۸.۵ گیگابایت بر ثانیه است، آن را کاهش می‌دهد.

تراشه MariSilicon X به زودی توسط اوپو معرفی خواهد شد - gsmarena 003 ۱همانطور که قبلاً اشاره کردیم، تراشه MariSilicon X در ابتدای سال آینده با تلفن‌های Find X بعدی که نوید بخش پیشرفته‌ترین و قدرتمندترین تجربه تصویربرداری تا کنون هستند، وارد بازار خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید