به روز رسانی OnePlus 9 و 9 Pro حالت Hasselblad XPan را برای دوربین اضافه می‌کند

 Hasselblad XPan

وان پلاس امروز به روزرسانی نسخه ۱۱.۲.۹.۹ را برای وان پلاس 9 و وان پلاس 9 پرو آغاز کرد. این به روز رسانی یک حالت دوربین جدید به نام Hasselblad XPan به ارمغان می‌آورد.

حالت Hasselblad XPan اشاره‌ای به Hasselblad  دارد، نسخه‌ای از دوربین دوگانه فرمت Fuji TX-1 که در اواخر دهه ۹۰ معرفی شد. این دوربین علاوه بر فیلمبرداری با فیلم ۳۵ میلی متری، می‌توانست در قالب ۶۵ میلی متر عریض نیز برای عکس‌های پانوراما با نسبت تصویر ۶۵:۲۴ (یا ۲.۷: ۱) عکاسی کند.

حالت XPan در سری OnePlus 9 قصد دارد از این امر تقلید کند. شما این حالت را از صفحه انتخاب حالت انتخاب می‌کنید. Hasselblad XPan یک رابط کاربری جدید با منظره یاب نسبت تصویر ۶۵:۲۵ و کنترل‌های محدود ارائه می‌دهد.

به روز رسانی OnePlus 9 و 9 Pro حالت Hasselblad XPan را برای دوربین اضافه می‌کند - gsmarena 102

به روز رسانی OnePlus 9 و 9 Pro حالت Hasselblad XPan را برای دوربین اضافه می‌کند - gsmarena 103

در اینجا شما سه گزینه دارید. شما می‌توانید بین دو حالت رنگی، رنگ طبیعی از پیش تعیین شده کمی تغییر یافته و حالت سیاه و سفید پیش فرض بر اساس فیلم Ilford Delta 400 یکی را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید فاصله کانونی خود را از ۴۵ میلی متر به ۳۰ میلی متر بزرگتر تغییر دهید که به لنز فوق عریض تغییر می‌کند. در نهایت، شما همچنین می‌توانید نوردهی را کنترل کنید.

هنگامی که یک عکس می‌گیرید، صفحه نمایش به طور مختصر منفی می‌شود زیرا تصویر نهایی به آرامی شکل می‌گیرد و ذخیره می‌شود. این ویژگی قرار است بازتولید حس نوستالژی توسعه فیلم‌سازی باشد.

OnePlus 9 and 9 Pro update adds Hasselblad XPan mode for the camera

نسبت تصویر ۶۵:۲۵ در این گوشی‌ها را نمی‌توان بومی کرد و تصاویر از سنسور ۴: ۳ بریده شده است. این ویژگی Hasselblad XPan کمی کنایه آمیز است زیرا ویژگی اصلی XPan این بود که با افزایش میدان دید، حالت پانوراما را ایجاد کند، نه با برداشتن یا پوشاندن یک حالت استاندارد.

همچنین تصاویر با رزولوشن ۲۰ مگاپیکسل ذخیره می‌شوند. وضوح تصویر در حالت ۴۵ میلی متری ۷۸۷۲x۲۹۱۶ و رزولوشن در حالت ۳۰ میلی متری ۷۵۵۲x۲۷۹۸ است. وان پلاس می‌گوید که تصاویر از رزولوشن اصلی ۴۸ مگاپیکسل و ۵۰ مگاپیکسل سنسورهای مربوط بریده شده‌اند. در واقع، به نظر می‌رسد که تصاویر به سادگی تصاویر ۱۲ مگاپیکسلی را به ۲۰ مگاپیکسل ارتقا می‌دهند. هیچ جزئیات اضافی وجود ندارد و تصاویر فقط در حالت زوم ۱۰۰ درصدی مشکی به نظر می‌رسند.

OnePlus 9 and 9 Pro update adds Hasselblad XPan mode for the camera

بازتولید حس نوستالژی توسعه فیلم‌سازی نیز یک اثر کند و پر زحمت است. تقریبا چهار ثانیه و نیم طول می‌کشد تا بتوانید یک عکس دیگر بگیرید. این ویژگی در ظاهر زیبا است، اما مطمئنا چیزی نیست که اگر عجله دارید از آن استفاده کنید.

از حالت XPan نیز نمی‌توان در جهت عمودی استفاده کرد. این بسیار عجیب است زیرا اگر به تبلیغات اصلی Hasselblad XPan نگاه کنید، بسیاری از تصاویری که آنها به بازار عرضه کردند در واقع پانورامای پرتره فوق العاده بلند بودند. اما گوشی‌های OnePlus 9 فقط می‌توانند در این حالت افقی این کار را انجام دهند.

OnePlus 9 and 9 Pro update adds Hasselblad XPan mode for the camera

در مورد تصاویر نهایی، آنها مانند تصاویر تک رنگ بریده شده به نظر می‌رسند. نسبت ابعاد بسیار منحصر به فرد و جالب است، اما چیزی نیست که بتوانید با یک ویرایش سریع به معنای واقعی کلمه در هر دوربین دیگری آن را ایجاد کنید. فقدان جهت گیری عمودی نیز گیج کننده است.

به روز رسانی OnePlus 9 و 9 Pro حالت Hasselblad XPan را برای دوربین اضافه می‌کند - Untitled 1

همچنین می‌توانید عکس‌های XPan را به صورت رنگی، که از نظر نحوه نمایش رنگ‌ها به حالت عکاسی پیش فرض دوربین نزدیک هستند، ثبت کنید. تعادل رنگ سفید و محدوده دینامیکی بین حالت‌های XPan  عدد ۴۵ میلی متر و ۳۰ میلی متر کمی ناسازگار به نظر می‌رسد.

به روز رسانی OnePlus 9 و 9 Pro حالت Hasselblad XPan را برای دوربین اضافه می‌کند - Untitled 2

وان پلاس همچنین با این به روزرسانی به بهبود عملکرد دوربین به طور کلی می‌پردازد. تغییراتی در پردازش HDR، وضوح تصویر، تراز سفیدی، قرار گرفتن در معرض شب و محدوده دینامیکی در نور کم وجود دارد. وان پلاس می‌گوید برخی از این تغییرات قبلا در به روزرسانی‌های قبلی اعمال شده بود، اما مشخص نکرد که کدام یک از آنها هستند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید