کارت گرافیک جیفورس RTX 4090 انویدیا معرفی شد

کارت گرافیک جیفورس RTX 4090 انویدیا معرفی شد

شرکت انویدیا پس از مدت‌ها انتظار به معرفی نسل جدید کارت‌های گرافیکی خود موسوم به سری RTX 40 کرده و یکی از آنها جیفورس RTX 4090 است. در کنار این کارت شاهد معرفی مدل‌های RTX 4080 هم بودیم که از قدرتمندترین کارت‌های گرافیکی این شرکت به حساب می‌آیند. این کارت‌ها در دو نسخه ۱۲ گیگابایت حافظه ویدئویی و ۱۶ گیگابایتی به فروش می‌رسند.

هر دو کارت جیفورس RTX 4090 و 4080 از معماری Lovelace بهره می‌برند و به دنبال آن انویدیا توانسته دستاوردهای بزرگی در مقایسه با سری RTX 30 بدست آورد. به گفته این کمپانی نسل جدید گرافیک‌ها دو برابر قدرت بیشتری در عملکرد نسبت به نسل پیشین دارند. چنین خبری برای افرادی که دنبال ارتقا رایانه‌شخصی خود هستند، خبری خوب محسوب می‌شود.

کارت جیفورس RTX 4090 انویدیا قدیمی‌تر از همیشه

کارت گرافیک جیفورس RTX 4090 انویدیا معرفی شد

انویدیا هنگام معرفی کارت‌ها عملکرد آنها را با را با بازی‌هایی مانند Microsoft Flight Simulator و نسخه جدید Portal RTX به نمایش درآورد. Portal RTX یک نسخه ریمیک کلاسیک سال ۲۰۰۷ با گرافیک بهبودیافته بوده و از ردیابی پرتو نیز پشتیبانی می‌کند. NVIDIA قبلا ریمیک‌هایی را با پشتیبانی RTX برای بازی‌ها انجام داده بود، اما معرفی ابزاری جدید برای مادسازان و گیمرها تاکنون صورت نگرفت.

RTX Remix به صورت رایگان و به طور موثر در دسترس خواهد بود و به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا بازی‌های خود را با RTX ارتقاء داده و بسازند. این خبر مهمی است زیرا می‌تواند یک پاداش بزرگ برای جامعه مادینگ باشد، اما جالب است که ببینیم آیا انویدیا به بازیکنان اجازه می‌دهد تا پشتیبانی RTX را به بازی‌های موجود اضافه کنند یا خیر. اگر انویدیا تصمیم بگیرد که به بازیکنان اجازه دهد این ابزار را در مادینگ قرار دهند، یک جهش بزرگ به جلو برای جامعه مادینگ خواهد بود.

کارت گرافیک جیفورس RTX 4090 انویدیا معرفی شد

سری RTX 40 در حال حاضر شامل ۳ پردازنده گرافیکی می‌شود که جیفورس RTX 4090 پرچم‌دار آن بوده و عملکرد باکیفیتی را از طریق حافظه DLSS 3 و ۲۴ گیگابایت حافظه GDDR6X ارائه می‌کند. ۲ مدل دیگر انواعی از RTX 4080 هستند که با ۱۶ یا ۱۲ گیگابایت حافظه GDDR6X عرضه خواهند شد.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید