آیپد پرو 11 اینچی با صفحه نمایش OLED دیگر عرضه نمی‌شود!

آیپد پرو 11 اینچیبه تازگی گزارش‌هایی در مورد آیپد پرو 11 اینچی در ماه جولای (مرداد_تیر) منتشر شد، مبنی بر اینکه اولین آیپد مجهز به صفحه نمایش OLED، سال آینده با مشخصات سابق عرضه نخواهد شد.

دلایل حذف صفحه نمایش OLED از آیپد پرو 11 اینچی اپل

مینگ چی کو (تحلیل‌گر شرکت اپل)، در ماه مارس(اسفند_فروردین) گفته بود که صفحه نمایش به کار رفته در iPad Air و iPad، از جنس OLED است و گران قیمت بودن آیپد پرو 11 اینچی، به همین دلیل است (این گزارش توسط DigiTimes تأیید شد).

همچنین او ادعا می‌کند که اپل از ارائه طرح صفحه نمایش OLED برای آیپد پرو 11 اینچی، صرف نظر کرده است(برخلاف شایعاتی که گفته می‌شد باز هم اپل در سال ۲۰۲۲ از صفحه نمایش OLED برای iPad Air استفاده می‌کند) و قصد دارد از فناوری ارزان قیمت مینی LED برتر استفاده کند.

آیپد پرو 11 اینچیکو همچنین می‌گوید: در طراحی iPad Air در سال ۲۰۲۲ از پنل‌های TFT-LCD استفاده می‌شود، ظاهرا استفاده از این پنل به دلیل ارزان‌تر بودن و عملکرد مطلوب است. او در مورد فناوری OLED آنها در سال ۲۰۲۳ چیزی نگفته است، اما با توجه به اینکه LG قبلا این فناوری را تجاری کرده است و شایعه شده بود که شرکت LG  قرار است، پنل‌هایی را برای iPad های OLED سال ۲۰۲۳، شرکت اپل ارائه دهد، اما اکنون چیزی از این موضوع شنیده نمی‌شود.

طبق خبری که چند روز پیش، توسط The Elec کره جنوبی منتشر شد مبنی بر اینکه، سامسونگ دیگر پنل‌های OLED را برای آیپد پرو 11 اینچی عرضه نمی‌کند و این به این دلیل است که اپل درخواست یک ساختار پشت سر هم را داشته که روشنایی بیشتری را ارائه دهد و عمر پنل را تا چهار برابر افزایش دهد ولی سامسونگ اصرار داشت که از یک ساختار واحد استفاده کند. با این حال، احتمال می‌رود سامسونگ هزینه‌ی ساخت پنل‌های OLED را نیز افزایش دهد.

در ماه جولای(مرداد_تیر)، DSCC گزارش داد که آیپد مجهز به فناوری OLED تا سال ۲۰۲۳ عرضه نخواهد شد.

محصولاتی که به زودی توسط اپل عرضه می‌شود

طبق گزارش‌های تحلیل‌گر اپل، آیپد پرو 11 اینچی سال آینده دارای صفحه نمایش مینی LED نیز خواهد بود. همچنین استفاده از تراشه M2 ، می تواند iPad Pro بعدی را به بهترین تبلت‌های بازار تبدیل کند و همچنین طرح‌های نازک‌ و سبک‌تر و تاشو، اصلی‌ترین تغییراتی است که در ۳ تا ۵ سال آینده، روی  محصولات اپل از نوع تبلت پیاده‌سازی می‌شود.

گفته می‌شود اپل در حال کار بر روی یک دستگاه آیپد تاشو است اما امکان ندارد که تا قبل از سال ۲۰۲۴ عرضه شود.

آیپد پرو 11 اینچی با صفحه نمایش OLED دیگر عرضه نمی‌شود! - MacBook 1انتظار می‌رود مک‌بوک‌های پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی آینده نیز از صفحه نمایش مینی LED استفاده کنند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید