اگر قبلاً گوشی خود را به iOS 14.5 ارتقا داده‌اید، امکان برگشت به نسخه‌های قبلی وجود ندارد

iOS 14.5

اپل بازگشت به نسخه iOS 14.4.2 و iPadOS 14.4.2 را متوقف کرده‌است. این بدان معناست که در صورت ارتقا به نسخه 14.5، دیگر نمی‌توانید به نسخه قبلی برگردید.

iOS 14.5 که مشتاقانه پیش بینی می‌شد، یک بروزرسانی بزرگ iOS برای اپل بود. این به روزرسانی توانایی باز کردن قفل آیفون با استفاده از ساعت اپل در حالی که ماسک پوشیده‌اید، به همراه ویژگی بحث برانگیز شفافیت رهگیری برنامه، ایموجی‌های جدید و صداهای سیری، به روزرسانی برنامه پادکست‌ها و موارد دیگر را معرفی کرد.

اپل  iOS 14.5 را منتشر کرد. سپس، یک هفته بعد، iOS 14.5.1 را منتشر کرد. این به روزرسانی جدید مشکلات در بخش شفافیت پیگیری برنامه‌ها را حل کرده و مکشلات جزئی دیگر را بهبود داده‌است.

چرا بعد از ارتقا به نسخه iOS 14.5 امکان برگشت به نسخه‌های قبلی وجود ندارد

اپل معمولا پس از انتشار به روزرسانی، امکان برگشت به نسخه‌های قبلی را به سرعت متوقف می‌کند تا اطمینان حاصل کند که بیشتر افراد آخرین نسخه سیستم عامل را اجرا می‌کنند. ((Signing)) یا امضا کردن روشی است که سرورهای اپل قبل از نصب نرم افزار آن را تأیید می‌کنند. فقط به برنامه‌‌های دارای این تاییدیه قادر به نصب هستند. این روشی است برای تأیید اینکه شما  نرم افزاری معتبر از اپل را نصب می‌کنید و نسخه هک شده از منبع دیگری را نصب نخواهید کرد.

اپل هرگز دلیل قطعی برای توقف امضای نرم افزارهای قدیمی ارائه نکرده‌است. با این حال، دلایلی که شاید منطقی باشد عدم پشتیبانی از نرم‌افزارهای قدیمی و پیامدهای امنیتی است.

همانطور که در iOS 14.5.1 اتفاق افتاد، به روزرسانی‌ها اغلب برای رفع اشکال و گاهی آسیب پذیری‌ها انجام می‌شود. اپل می‌خواهد اطمینان حاصل کند، تا آنجا که ممکن است افراد در برابر مشکلات مربوط به نرم‌افزارهای قدیمی محافظت شوند. بنابراین اجازه دسترسی به نسخه‌های غیرایمن منطقی نخواهد بود.

اپل برای تأیید اینکه نسخه جدید هیچ گونه اشکال ناخواسته‌ای ندارد، احتمالا چند روز به کاربران برای تست آن فرصت می‌دهد. اگر این کار انجام شود، کاربران می‌توانند به سرعت به نسخه قبلی برگردنند، تا زمانی که اپل مشکلات را برطرف کرد. هنگامی که تأیید شد این مورد وجود ندارد، اپل این اقدام را متوقف خواهد کرد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید