اعلام آپدیت جدید توسط اینستاگرام و اسنپ چت

اعلام آپدیت جدید توسط اینستاگرام و اسنپ چت

تغییر تنها چیزی است که ثابت است، به خصوص وقتی صحبت از برنامه‌های اینستاگرام و اسنپ چت می‌شود. اما این بدان معنا نیست که تغییرات منحصر به فرد هستند. اینستاگرام و اسنپ چت  در حال آزمایش یک ویژگی فید تمام صفحه است که به شدت شبیه رابط کاربری TikTok خواهد بود. البته اسنپت چت مشغول پیوستن به توییتر برای افزودن یک ردیف مشترکین پولی است. همچنین، اگر ایلان ماسک به راه خود برسد، توییتر نیز بسیار شبیه به TikTok خواهد شد. به نوعی تمامی شبکه‌های اجتماعی در حال همگرایی هستند.

طبق پست استوری اینستاگرام که توسط مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، در روز پنجشنبه منتشر شد، ویژگی جدید اما نه چندان جدید فید تمام صفحه اینستاگرام به زودی فعال خواهد شد. او همچنین از آزمایش به‌روزرسانی نوار ناوبری خبر داد، اگرچه در تصویری که زاکربرگ پست کرده یا محتوای تبلیغاتی اینستاگرام نشان داده نشده است.

سین کیم، سخنگوی متا، در ایمیلی به Gizmodo نوشت: «ما این آزمایش را به تدریج برای تعداد محدودی از افراد در جامعه جهانی خود اجرا می‌کنیم.

اینستاگرام و اسنپ چت با آپدیت جدید

اعلام آپدیت جدید توسط اینستاگرام و اسنپ چت

اگر در گروه آزمایشی هستید، ویدیوهای روی پلتفرم تقریباً کل صفحه شما را در حین پیمایش اشغال می‌کنند. نمادهای دیگر برای پسندیدن، نظر دادن، یا اشتراک‌گذاری و توضیحات ویدیو به صورت همپوشانی روی خود ویدیو نشان داده می‌شوند. این حالت شباهتی به تیک تاک دارد.

کیم افزود: “این یک تجربه واقعی تمام صفحه است. ماه گذشته، ما یک فید را آزمایش کردیم که فضای سفید را در بالا و پایین پست‌ها هنگام مشاهده ویدئوهای 16:9 نشان می‌داد.”

کیم به نقل از پست زاکربرگ نوشت: علاوه بر این، تغییرات نوار ناوبری شامل افزودن میانبرهایی برای دسترسی به پیام‌ها و ایجاد یک پست می‌شود، “به‌این‌ترتیب برای شما راحت‌تر می‌توانید با دوستان خود ارتباط برقرار کنید.”

همانطور که کیم گفته، ماه گذشته، اینستاگرام یک طراحی ویدئویی تمام صفحه مشابه را آزمایش کرد که با واکنش شدید کاربران مواجه شد. در میان مسائل دیگر، تلاش به‌روزرسانی قبلی زیرنویس‌ها و نظرات را پنهان کرد و همچنین سعی کرد همه تصاویر را به نسبت تصویر 16:9 همراه خواهد کرد.

پیشتر دکمه ارسال یا “نوشتن” در نوار ناوبری پایینی قرار داشت. در سال 2020 به گوشه بالا سمت راست منتقل شد. همان‌طور که به نظر می‌رسد اینستاگرام در تلاش است تا با TikTok همگام شود، زاکربرگ همچنین سعی می‌کرد جلوی انتقاد کاربران را بگیرد، با اطمینان خاطر که عکس‌ها بخش مهمی از برنامه متعلق به متا باقی خواهند ماند.

این طور که پیداست اینستاگرام و اسنپ چت درصدد شبیه شدن به تیک تاک دارند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید