بررسی شایعات مربوط به دکمه Action Buttion در ‌آیفون 15

از ماه اکتبر سال گذشته، شایعاتی درباره ‌آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس از جمله استفاده از دکمه‌های تمام لمسی به جای دکمه‌های مربوط به صدا و دکمه موسوم به Mute button مطرح بوده است.

با این حال، اپل به دلیل مشکلات فنی مجبور شده است از به کارگیری دکمه‌های مزبور و Action Button در آیفون 15 پرو و پرو مکس 2023 صرف نظر کند. با این حال، رندرهای CAD جدید نشان می‌دهد که این دو مدل با دکمه اکشن عرضه خواهند شد.

همچنین، دکمه‌های تنظیم صدا با دکمه‌های مکانیکی جایگزین می‌شوند. برآمدگی‌های دوربین نیز در این رندر از آیفون 15 پرو و پرو مکس به اندازه رندرهای قبلی نیستند. با افزایش قیمت تولید، هزینه مدل پایه آیفون 15 حدود 12 درصد و نسخه Pro حدود 20 درصد افزایش خواهد یافت. به نظر می‌رسد که این افزایش قیمت ناشی از تصمیمات شرکت TSMC باشد.

به علاوه، شایعاتی درباره قابلیت‌های داخلی این دو گوشی نیز مطرح شده است. برخی منابع معتقدند که آیفون 15 پرو و ‌آیفون 15 پرو مکس با تراشه A16 جدید اپل عرضه خواهند شد. این تراشه باعث بهبود کارایی و سرعت گوشی‌های مدنظر می‌شود. همچنین، حجم باتری آیفون 15 پرو و پرو مکس افزایش خواهد یافت تا عمر باتری آنها بیشتر شود.

در مورد دوربین‌های آیفون 15 پرو و پرو مکس نیز شایعاتی وجود دارد. برخی منابع معتقدند که این دو گوشی دارای دوربین سه گانه با سنسور بزرگ‌تر و قابلیت فوکوس اتوماتیک با سرعت بالا خواهند بود. همچنین، قابلیت فیلمبرداری با رزولوشن 8K نیز از قابلیت‌های این گوشی‌هاست. با توجه به این شایعات، انتظار می‌رود آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس به صورت رسمی در سپتامبر 2023 عرضه شوند.

منبع: جی اس ام آرنا

‌آیفون 15
رندرهای جدید ‌آیفون 15

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید