تراشه‌های میان‌رده جدید Qualcomm با نرخ تازه‌سازی ۱۴۴هرتز، در راه هستند.

تراشه‌های144هرتز میان‌رده Qualcomm

تراشه‌های میان‌رده جدید Qualcomm با نرخ تازه‌سازی ۱۴۴هرتز معرفی شد که طبق گزارش‌های جدید با وجود اینکه این شرکت امسال پردازنده‌های کمی معرفی کرده‌، پردازنده‌های بیشتری در دست ساخت دارد که در رده‌ی متوسط ​​عرضه خواهند‌ شد.

احتمال استفاده تراشه‌های میان‌رده جدید Qualcomm سری ۷۰۰ بر روی Snapdragon ۶۰۰

این تراشه‌های جدید با توجه به شماره قطعاتی که توسط Winfuture.de افشا شده‌است، تحت سری Snapdragon 600 راه‌اندازی می‌شوند. ممکن‌ است نام  G-‌‌‌‌suffix را که Qualcomm برای سری Snapdragon 700 استفاده می‌کند، روی سری Snapdragon 600 نیز اعمال‌ شود.

تراشه‌های میان‌رده Qualcomm

مشخصات پیکربندی کوالکام SM6375

انتظار می‌رود تراشه‌ی کوالکام SM6375 در چهار نوع مختلف عرضه شود که پایه یکسانی دارند و هر کدام دارای نرخ کلاک CPU و GPU متفاوت و هر چهار هسته دارای ۸ هسته CPU هستند که از چهار هسته طلا و چهار هسته نقره‌ای تشکیل شده‌است.

در زیر پیکربندی‌هایی که مشاهده شده، آورده شده‌است. گفته می‌شود سرعت کلاک GPU بین ۹۴۰ هرتز و ۹۶۰ هرتز است.

  • ۴ برابر هسته‌های طلا در ۲.۱ گیگاهرتز + ۴ برابر هسته‌های نقره‌ای ۱.۸ گیگاهرتز
  • ۴ برابر هسته‌های طلا در ۲.۲ گیگاهرتز + ۴ برابر هسته‌های نقره‌ای ۲.۰ گیگاهرتز
  • ۴ برابر هسته‌های طلا در ۲.۳ گیگاهرتز + ۴ برابر هسته‌های نقره‌ای ۲.۱ گیگاهرتز
  • ۴ برابر هسته‌های طلا در ۲.۵ گیگاهرتز + ۴ برابر هسته‌های نقره‌ای ۲.۲ گیگاهرتز

یک منبع موسخ گزارش می‌دهد که یکی از سیستم عامل‌های توسعه‌دهنده بر اساس یکی از تراشه‌ها دارای حداکثر نرخ تازه‌سازی ۱۴۴ هرتز است که این گمانه‌زنی را بیشتر می‌کند که حداقل یکی از پردازنده‌ها دارای پسوند G و ممکن است شاهد ورود دو تراشه به ترتیب Snapdragon695 و‌ ‌ Snapdragon‌‌‌‌695G‌‌‌ باشیم.

تراشه‌های میان‌رده Qualcomm

مشخصات تراشه‌ی کوالکام SM6225

اسنپ‌دراگون SM6225 یکی از تراشه‌های میان‌رده جدید Qualcomm است که قرار است تحت عنوان Snapdragon 690 با شماره قطعه SM6350 عرضه شود‌‌. با این وجود، تشابه‌هایی بین چیپست و Snapdragon 765 a.k.a. SM7250 وجود دارد. متأسفانه، جزئیات بیشتری در مورد CPU و GPU در دسترس نیست، با این حال گزارش شده که مشخصات سیستم عامل‌های آزمایشی با دستگاه‌های میان‌رده مانند ۶ گیگابایت رم ، ۱۲۸ گیگابایت حافظه UFS ۲.۲ و صفحه‌نمایشFHD+ با فرکانس۹۰ هرتز مطابقت دارد.

تراشه‌های میان‌رده جدید Qualcomm، کوالکام SM6375 و کوالکام SM6225 توسط TSMC تولید می‌شوند اما اندازه گره آن‌ها نه تنها مشخص نیست و همچنین گفته می‌شود جزئیات فوق حداقل دو ماه از عمر آنها می‌گذرد و امسال باید عرضه شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید