نتفلیکس قابلیت spatial audio را به هر دستگاهی می‌آورد

نتفلیکس قابلیت spatial audio را به هر دستگاهی می‌آورد

نتفلیکس اعلام کرد که spatial audio را به همه دستگاه‌ها می‌آورد و از این رو کاربرانی که بلندگوهای چند کاناله ندارند، می‌توانند با بلندگوهای استریو، spatial audio یا همان صدای سه بعدی فضایی و فراگیر را تجربه کنند.

این ویژگی در دستگاه‌های غیر اپل، با استفاده از آهنگ استاندارد صوتی استریو، صدای معمولی را به صدای فضایی سه بعدی تبدیل می‌کند. برای انجام این کار نتفلیکس با Sennheiser همکاری خود را آغاز کرد تا بتواند از همان فناوری صوتی سه بعدی موجود در نوار صوتی Sennheiser Ambeo استفاده کند.

برای استفاده از  spatial audio احتیاج به هیچ ویژگی خاصی در دستگاه پخش مورد نیاز نیست، چرا که تمام پردازش‌ها در برنامه Netflix انجام می‌شود و کلید استفاده از spatial audio، دسترسی داشتن به آهنگ استریو است؛ به این شکل که تا هر زمانی که این دسترسی را داشته باشید، صدای فضایی سه بعدی روی هر دستگاه غیر اپل، مانند گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و تلویزیون‌ها کار می‌کند.

 spatial audio

برای اینکه بفهمید محتوای صوتی شما در صدای فضایی سه بعدی پخش می‌شود یا نه، در ابتدا باید مطمئن شوید که در صفحه عنوان، هیچ نشانی از 5.1 یا Dolby Atmos وجود نداشته باشد. در غیر این صورت اگر این نشانی‌ها دیدید، بدانید که دستگاه صدای فراگیر را پخش می‌کند و صدای فضایی فعال نمی‌شود.

برای مثال، در اکثر تلویزیون‌ها، دستگاه به‌طور خودکار آهنگ صدای فراگیر را بدون گزینه تغییر دستی پخش می‌کند، بنابراین در این صورت، شما صدای فضایی Netflix را تجربه نکرده و فقط پردازش صدای داخلی تلویزیون را می‌شنوید.

قابلیت spatial audio در دستگاه‌های اپل

قابلیت spatial audio در دستگاه‌های اپلخوشبختانه، همه چیز در دستگاه‌های اپل بسیار ساده‌تر از دیگر دستگاه‌ها است و نتفلیکس به سادگی از ویژگی صدای سه بعدی فضایی داخلی موجود در دستگاه‌های iOS ،iPadOS ،macOS و tvOS استفاده می‌کند و روی همه محتواها با آهنگ‌های 5.1 یا Dolby Atmos کار می‌کند.

اگر دستگاه شما اپل بود، تنها چیزی که برای استفاده از صدای سه بعدی فضایی احتیاج دارید، یک دستگاه جدید با پشتیبانی صوتی فضایی و هدفون سازگار با اپل است. مثلا: AirPods 3 ،AirPods Pro ،AirPods Max و مدل‌های انتخابی Beats.

در حال حاضر محتوای صوتی سه بعدی فضایی اکنون در سطح جهانی برای همه سطوح افراد، تنها با جستجوی “صوت فضایی” قابل دسترس است. لازم به ذکر است که تا هم اکنون، تنها محتوای موجود توسط نتفلیکس ساخته شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید