ناسا تصویری از ادیسه مریخ را به اشتراک می‌گذارد

ادیسه مریخ

ناسا برای جشن سالگرد مدارگرد ادیسه مریخ تصویر جدید و جالبی را به اشتراک گذاشته‌است. ما امروزه از مدارگرد ادیسه مریخ زیاد نمی‌شنویم اما 20 سال است که این مدارگرد در مدار سیاره سرخ است. تصویر منتشرشده که در زیر قابل مشاهده است، تصویری با رنگ مصنوعی است که دریایی از تپه‌های شنی آبی و خطوط زرد و ساختارهای بادی در سطح مریخ را نشان می‌دهد. همراه گیگ تک باشید.

Mars Odyssey

این تصویر پنجشنبه گذشته منتشر شد و خطوطی را در تپه‌های شنی نزدیک کلاهک قطبی شمالی مریخ نشان می‌دهد. این تصویر یک قسمت تقریباً 19 مایلی از دریای تپه‌های شنی در سطح مریخ را به تصویر می‌کشد. با این حال، کل سطح تپه‌های شنی روی این سیاره تقریبا به اندازه تگزاس است. این تصویر به رنگ مصنوعی است، بنابراین رنگ‌ها در واقع دما را نشان می‌دهند.

ادیسه مریخ چه چیزی را ثبت کرده‌است؟

رنگ آبی دمای سردتر را نشان می‌دهد و رنگ زرد مناطقی از تپه‌های شنی که توسط خورشید گرم شده‌اند را نشان می‌دهد. این عکس با استفاده از ترکیبی از تصاویر گرفته‌شده توسط سیستم تصویربرداری حرارتی ادیسه مریخ ایجاد شده‌است. این تصاویر بین دسامبر 2002 و نوامبر 2004 ثبت شده اما اکنون برای جشن سالگرد مدارگرد به اشتراک گذاشته شده‌است.

ادیسه مریخ با تصویرگر حرارتی خود به دور مریخ می‌چرخد تا شواهدی از آب و یخ در این سیاره را کشف کند. این فضاپیما در سال 2001 به فضا پرتاب شد و اکنون طولانی‌ترین فضاپیمای مریخ در طول تاریخ است. آخرین ساکن مریخ، مریخ‌نورد استقامت و هلیکوپتر Ingenuity بود.

استقامت اوایل امسال در سیاره سرخ فرود آمد و در حال حاضر در حال انجام تحقیقات به دنبال شواهدی از زندگی باستانی است. ناسا همچنین در حال آماده شدن برای اولین پرواز آزمایشی بالگرد Ingenuity است که به دلیل پیغام خطا در هنگام آماده سازی برای آزمایش پرواز، به تأخیر افتاد. این پرواز زودتر از 14 آوریل اتفاق می‌افتد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید