کاربران فعال ماهانه برنامه تلگرام از 700 میلیون عبور کرد

کاربران فعال ماهانه برنامه تلگرام از 700 میلیون عبور کرد

برنامه تلگرام بیش از 700 میلیون کاربر فعال ماهانه بدست آورده و با توجه به اینکه پلتفرم پیام‌رسان فوری برای کسب درآمد بخشی از پایگاه بزرگ کاربران خود تلاش می‌کند، یک نسخه پریمیوم را با ویژگی‌های اضافی ارائه می‌کند. این شرکت میزان هزینه برای نسخه پریمیوم را فاش نکرد، اما به نظر می‌رسد که اشتراک ماهانه در محدوده 4.99 تا 6 دلار قیمت دارد.

نسخه پریمیوم طیف وسیعی از ویژگی‌های اضافی و بهبود یافته را به برنامه پیام‌رسانی اضافه می‌کند که در ژانویه 2021 از مرز 500 میلیون کاربر فعال ماهانه عبور کرد. به عنوان مثال، تلگرام بیان داشت که:”مشتریان پولی همچنین می‌توانند تا 1000 کانال را دنبال کنند، از 500 کانال ارائه شده به کاربران رایگان و حداکثر 20 پوشه چت با 200 چت در هر کدام ایجاد کنند. کاربران پریمیوم تلگرام همچنین می‌توانند تا چهار حساب در اپلیکیشن اضافه کنند و تا ۱۰ چت را پین کنند.”

این حرکت تلاش شرکت مستقر در دبی است تا توسعه خود را “در درجه اول توسط کاربرانش هدایت کند، نه تبلیغ کنندگان”. همچنین این اولین باری است که یک برنامه پیام‌رسان فوری با صدها میلیون کاربر، یک نسخه پریمیوم را راه‌اندازی می‌کند. سیگنال، واتس‌اپ، فیس‌بوک مسنجر، مسنجر اپل و مسنجر گوگل، برخی از رقبای برتر تلگرام، سطح بالاتری را ارائه نمی‌دهند.

پاول دوروف، بنیانگذار و مدیر اجرایی برنامه تلگرام، در اوایل ماه جاری گفت که اقدام به راه‌اندازی یک نسخه پریمیوم برای پاسخ به تقاضای کاربران جهت فضای ذخیره‌سازی/پهنای باند اضافی انجام شده است.

برنامه تلگرام و رسیدن به آمار خیره کننده

کاربران فعال ماهانه برنامه تلگرام از 700 میلیون عبور کرد

او گفت: «بعد از اینکه کمی فکر کردیم، متوجه شدیم که تنها راه برای اینکه بتوانیم به طرفداران سخت‌گیرمان اجازه دهیم بیشتر و در عین حال رایگان نگه‌داشتن ویژگی‌های موجود ما بیشتر شوند، این است که محدودیت‌های افزایش‌یافته را به یک گزینه پولی تبدیل کنیم.”

برخی از تحلیلگران قبلا امیدوار بودند که برنامه تلگرام بتواند از طریق پروژه توکن بلاک چین از این پلتفرم کسب درآمد کند. اما پس از چندین تاخیر و مشکلات نظارتی، تلگرام در سال 2020 اعلام کرد که این پروژه را رها کرده و پیشنهاد بازگشت 1.2 میلیارد دلاری را که از سرمایه گذاران جمع آوری کرده بود، داده است.

در مارس 2021، تلگرام 1 میلیارد دلار از تعدادی سرمایه گذار از جمله Mubadala و ابوظبی Catalyst Partners با فروش اوراق قرضه قابل تبدیل 5 ساله قبل از عرضه اولیه سهام جمع آوری کرد. این شرکت روز یکشنبه در یک پست وبلاگ گفت: «امروز یک روز مهم در تاریخ تلگرام است که نه تنها نقطه عطف جدیدی است، بلکه شروعی برای درآمدزایی پایدار تلگرام است».

در هند، نسخه پریمیوم 6 دلار برای کاربران آیفون قیمت دارد. Alex Barredo، مفسر فناوری مستقر در اسپانیا، گزارش داد که 5.49 یورو (5.77 دلار) به عنوان هزینه ماهانه در نظر گرفته شده است. سخنگوی تلگرام به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

کاربران پریمیوم همچنین می‌توانند پیام‌های صوتی را به متن تبدیل کنند، به استیکرها و واکنش‌های انحصاری دسترسی داشته باشند و از تصاویر متحرک به عنوان عکس پروفایل خود استفاده کنند. همچنین به آنها یک تجربه بدون تبلیغات ارائه می‌شود.

دوروف متعهد شده است که تمام ویژگی‌های رایگان فعلی اپلیکیشن را در آینده رایگان نگه دارد و همچنین به ساخت ویژگی‌های جدید برای مخاطبان بدون پرداخت ادامه دهد. روز یکشنبه، این شرکت اعلام کرد که در حال ارائه یک ویژگی به نام درخواست‌های پیوستن است تا همه کاربران را قادر سازد بدون نیاز به پیوند دعوت به یک گروه عمومی بپیوندند. یکی دیگر از ویژگی‌های جدید با هدف کاربران رایگان این امکان را برای گروه‌ها و کانال‌های تایید شده فراهم می‌کند تا نشان خود را در بالای چت نمایش دهند. به‌روزرسانی جدید همچنین از رندر کردن انیمیشن‌ها با نرخ 120 فریم در ثانیه برای آیپدها و آیفون‌های جدید پشتیبانی می‌کند.

تلگرام گفته: «این به‌روزرسانی شامل بیش از 100 اصلاح و بهینه‌سازی برای برنامه‌های موبایل و دسکتاپ می‌شود و حذف باگ‌ها، بهبود سرعت و گسترش ویژگی‌های جزئی را دربرخواهد گرفت».

تلگرام سخت در تلاش است تا فضای رقابتی همراه با دیگر رقبا ایجاد کند.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید