کمبود موجودی Xbox سری ایکس تا ماه ژوئن ادامه دارد!

کنسول‌های بازی Xbox سری ایکس مایکروسافت با کمبود موجودی در فروشگاه‌ها مواجه است و به نظر می‌رسد این کمبود در سال ۲۰۲۱ ادامه‌دار خواهد بود!

Xbox

مایکروسافت اعلام کرده است که “حداقل تا ماه ژوئن” عرضه کنسول نسل بعدی Xbox با محدودیت رو‌به‌رو خواهد بود.

مدیر روابط عمومی مایکروسافت اعلام کرده است که کل موجودی‌ کنسول‌ها در سه ماهه گذشته فروخته یا پیش فروش شده‌اند! پیشتر نیز امی هود (Amy Hood)، مدیر مالی مایکروسافت اعلام کرده بود موجودی و عرضه Xboxهای سری ایکس حداقل تا پایان ماه مارس محدود خواهند بود.

در واقع به نظر می‌رسد این کمبود موجودی و محدودیت‌ها برای Xbox سری ایکس به دلیل عدم توانایی AMD برای تامین پردازندهاست. AMD برای کنسول‌های سری ایکس و سری اس مایکروسافت، پردازنده مبتنی بر معماری Zen 2 و گرافیک مبتنی بر معماری RDNA 2 را تولید می‌کند.

مدیرعامل AMD در این خصوص گفت کمبود تراشه تا اواسط سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت و انتظار می‌رود در نیمه اول سال ۲۰۲۱ شاهد کاهش محسوس ظرفیت تولید باشیم.

متاسفانه یافتن Xbox سری ایکس یا مدل مقرون به صرفه تر آن Xbox سری اس که در انبار فروشندگان موجود باشد برای مشتریان این کنسول‌ها تبدیل به چالش شده است! و از زمان آغاز پیش فروش این کنسول ها در سپتامبر ۲۰۲۰، هر زمان که توزیع صورت گرفته است، کنسول‌ها به سرعت به فروش رسیده و تمام شده است!

کاهش تولید و افزایش تقاضا حتی دلالان و مافیای خرید و فروش در بازار سیاه که قصد داشتند با خرید و حتی پیش خرید تعداد قابل توجهی از کنسول‌های جدید مایکروسافت سود هنگفتی به جیب بزنند را نیز دچار مشکل کرده است . همچنین بسته بودن فروشگاه‌های فیزیکی به دلیل بیماری همه‌گیر کرونا نیز به مشکلات خریداران واقعی افزوده، چرا که این کنسول‌ها فقط به صورت آنلاین برای خرید در دسترس بوده‌اند.

ولی با تمام این کمبودها برای عرضه کنسول Xbox سری ایکس، مایکروسافت درآمد سه ماهه بخش ایکس‌باکس خود را  ۵ میلیارد دلار اعلام کرده است که البته همچنان با درآمد سونی فاصله زیادی دارد. نسخه جدید ایکس‌باکس باعث افزایش فروش ۸۶ درصدی در حوزه سخت‌افزار شده است و در سرویس‌هایی مانند Game Pass Xbox، افزایش ۴۰ درصدی را به همراه داشته است. گفتنی است که کنسول‌های جدید Xbox به عنوان موفق‌ترین عرضه مایکروسافت در تاریخ خودش است.Microsoft Xbox Series X Console Black 2

 

مطلب قبلیحتی زمانی که ماسک زده‌اید قفل آیفون را با Face ID باز کنید
مطلب بعدیمشخصات سامسونگ گلکسی XCover 5 فاش شد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید