به‌روزرسانی ویندوز 11 با ویژگی‌های جدید منتشر شد

به‌روزرسانی ویندوز 11 2022 با ویژگی‌های جدیدی قابل دانلود است

مایکروسافت همانطور که وعده داده بود، انتشار به‌روزرسانی ویندوز 11 نسخه ۲۰۲۲ را در سطح جهانی آغاز کرده است. این به‌روزرسانی اکنون از امروز در بیش از ١٩٠ منطقه قابل دانلود است. همچنین، این بزرگترین به‌روز‌رسانی سیستم عامل از زمان راه‌اندازی آن در سال گذشته است.

ویژگی‌های جدید به‌روزرسانی ویندوز 11

 به‌روزرسانی ویندوز 11 2022 با ویژگی‌های جدیدی قابل دانلود است

به‌روز‌رسانی ویندوز 11 ٢٠٢٢ قرار بود چندین پیشرفت و ویژگی جدید را برای سیستم عامل به ارمغان بیاورد. چند مورد از این ویژگی‌ها مدتی است که در حال آزمایش هستند. این به‌روز‌رسانی شامل برگه‌ها در File Explorer، بهبود ایمنی و حریم خصوصی و موارد دیگر می‌شود.

به‌روزرسانی ویندوز 11 تب‌های مورد انتظار را در File Explorer به ارمغان می‌آورد. برگه‌ها در File Explorer به کاربران اجازه می‌دهند چندین پوشه را به طور همزمان مانند یک مرورگر وب باز کنند و بدون ترک فایل اکسپلورر چند کار را انجام دهند.

علاوه بر این، به‌روزرسانی تغییراتی در منوی استارت، ادغام جستجوی بهتر، بهبود تنظیمات سریع و پوشش بهتر رویدادها برای ویجت‌ها را نیز به همراه دارد. این به‌روزرسانی همچنین شامل ویژگی جدید زیرنویس‌های زنده در سراسر سیستم است که به‌طور خودکار زیرنویس‌ها را از هر محتوای صوتی یا تصویری در ویندوز 11 تولید می‌کند.

دسترسی صوتی (پیش‌نمایش) نیز بخشی از به‌روزرسانی است که به کاربران اجازه می‌دهد رایانه شخصی خود را با استفاده از دستورات صوتی خود کنترل کنند. در ادامه به بررسی این به‌روز‌رسانی‌ها به طور جداگانه می‌پردازیم:

 به‌روزرسانی ویندوز 11 2022 با ویژگی‌های جدیدی قابل دانلود است

به‌روز‌رسانی حریم خصوصی و امنیتی

مایکروسافت با جدیدترین آپدیت، Smart App Control را به سیستم عامل ویندوز 11 معرفی کرده است. ابزار جدید کنترل Smart App به کاربران اجازه می‌دهد بدون نگرانی برنامه‌ها و نرم‌افزارهای جدید را با مسدود کردن برنامه‌های غیرقابل اعتماد یا بدون امضا، فایل‌های اسکریپت و ماکروهای مخرب از اجرا در ویندوز 11 نصب کنند.

این شرکت همچنین اپلیکیشن Defender را برای مشترکین شخصی و خانوادگی Microsoft 365 معرفی کرده است. علاوه بر آن، کاربران ویندوز 11 در ایالات متحده اکنون می‌توانند برای ایمن نگه داشتن اطلاعات خود، نظارت بر سرقت هویت را نیز دریافت کنند.

بهبود بهره‌وری

طرح‌بندی‌های اسنپ ویندوز 11 با کنترل‌های لمسی بهتر و امکان گرفتن چندین تب مرورگر در مایکروسافت به‌روزرسانی شده‌اند. این شرکت همچنین جلسات Focus و Do Not Disturb را معرفی کرده است. مثلا به عنوان بخشی از جلسات Focus جدید، DND را به طور خودکار خاموش می‌کند.

 به‌روزرسانی ویندوز 11 2022 با ویژگی‌های جدیدی قابل دانلود است

همچنین اعلان‌ها، نشان‌های نوار وظیفه و اعلان‌های برنامه را در نوار وظیفه خاموش می‌کند. جلسات فوکوس اکنون با برنامه ساعت نیز ادغام شده است که به طور خودکار یک تایمر را راه اندازی کرده و یادآورهایی را برای استراحت ارسال می‌کند.

تجربه تماس

علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده در بالا، این شرکت همچنین بهبودهایی در Windows Studio Effects، ابزارهای ایجادکننده جدید، ویژگی‌های بازی اضافی و تجربه به‌روز شده Microsoft Store انجام داده است.

ویرایشگر ویدیوی جدید

مایکروسافت همچنین Clipchamp را به عنوان یک برنامه inbox با به‌روز‌رسانی معرفی کرده است. این ویرایشگر ویدیوی جدید به کاربران امکان ویرایش فیلم ها را می‌دهد و همچنین شامل قالب، جلوه ها و غیره است.

ویژگی‌های جدید بازی

مایکروسافت نوار بازی Xbox را به نفع نوار کنترلر جدید ویندوز کنار گذاشته است. جدای از آن، این شرکت همچنین پشتیبانی از تأخیر بهتر، HDR خودکار، VRR در حالت پنجره و موارد دیگر را اضافه کرده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید