برنامه مایکروسافت آفیس قابلیت ضبط صدا را اضافه می‌کند

برنامه مایکروسافت آفیسطبق اعلام رسمی، برنامه مایکروسافت آفیس اندروید این قابلیت را اضافه خواهد کرد تا کاربران بتوانند در میان متن‌های خود، صدای ضبط شده‌ای را قرار دهند. همچنین لازم به ذکر است که این ویژگی خود شامل بخش‌های دیگر و منحصر به فردی می‌شود که از جمله آن می‌توان به تبدیل کردن متن به صدا، آن هم به صورت مستقیم اشاره کرد.

به نقل از Phone Arena، برنامه Office Mobile که همان ویژگی‌های مایکروسافت آفیس را در گوشی‌های اندرویدی در اختیار کاربران قرار می‌دهد، در واقع یک مجموعه فوق‌العاده کاربردی است که برای برداشتن یادداشت، نوشتن فایل پرزنتیشن و همچنین ساخت پاورپوینت مناسب خواهد بود. با این وجود نسخه موبایل این برنامه‌ها نسبت به آنچه که در رایانه شخصی می‌بینیم برخی محدودیت‌ها دارد که رفته رفته در حال رفع و به روزرسانی هستند؛ مانند اضافه شدن حالت Dark Mode و هم‌اکنون نیز قابلیت اضافه کردن صدای ضبط شده به داخل متن.

قابلیت اضافه کردن ضبط صدا به متن در برنامه مایکروسافت آفیس

برنامه مایکروسافت آفیسهمانطور که از اسم این قابلیت پیداست، کاربران می‌توانند صدای خود را ضبط کرده و مستقیما آن را به متن تبدیل کنند. این کار در واقع به نحوی انجام می‌شود که کاربر متنی را می‌خواند و صدای او داخل فایل به صورت خودکار تایپ خواهد شد. همچنین گذاشتن بخش‌هایی از صدای ضبط شده به صورت جداگانه داخل متن، قابلیتی است که مدتی پیش در به روزرسانی این برنامه قرار داده شده بود و حال برخی بهبودها در عملکرد را دریافت کرده است.

همچنین این دسترسی در برنامه مایکروسافت آفیس وجود دارد تا در صورت نیاز تنها بخشی از متن را انتخاب کرده و صدایی را برای آن در نظر بگیرید تا با رسیدن خواننده به آن بخش، گویندگی قسمت مورد نظر شروع شود. برای شروع کار با این برنامه نیز می‌توانید از راهنما زیر که در وبسایت رسمی مایکروسافت قرار داده شده است استفاده کنید.

  • پس از باز کردن برنامه، روی علامت + بزنید
  • حال در منو Quick Capture گزینه Voice را برای شروع ضبط صدا انتخاب کنید.
  • حال شروع به حرف زدن کنید تا صدای شما توسط دستگاه ضبط شده و به صورت خودکار تایپ شود. فایل این صدا در Voice Card ذخیره خواهد شد تا بتوانید هر زمان به آن دسترسی داشته باشید. همچنین لیست تمامی صداهای ضبط شده در این منو حاضر خواهد بود.
  • برای مشاهده و تکرار صداهای خود و دیدن میزان تطابق آن با متن تنها کافیست تا روی کارت آن بزنید.

در نظر داشته باشید که قابلیت ضبط صدا در برنامه مایکروسافت آفیس موبایل، تنها برای افرادی که زبان و منطقه گوشی خود را روی آمریکا تنظیم کرده باشند در دسترس خواهد بود.

به هر حال مایکروسافت سعی دارد تا با به روز نگه داشتن برنامه مایکروسافت آفیس و نزدیک کردن قابلیت‌های آن‌ها در موبایل به نسخه دسکتاپ، کاربران را راضی نگه دارد؛ اما از طرف دیگر رقیبی به نام گوگل وجود دارد که با برنامه‌هایی نظیر گوگل داکس و Sheet، سعی در گرفتن جای Office و رقابت نزدیک با آن را دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید