اشتباه مایکروسافت در پیشنهاد به ارتقاء ویندوز ۱۱ برای رایانه‌هایی که از این سیستم عامل پشتیبانی نمی‌کنند

در اوایل هفته جاری، ویندوز ۱۰ به اشتباه از برخی کاربران درخواست کرد که دستگاه خود را به ویندوز ۱۱ ارتقاء دهند، درحالی که رایانه‌های آنها از حداقل پیش‌نیازهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این سیستم عامل پشتیبانی نمی‌کرد.

اشتباه مایکروسافت چیست؟

کاربر PhantomOcean3 در توییتر از اولین کسانی بود که متوجه این خطا شد. این شخص در توییتی گفته که ویندوز ۱۰ یک اعلان تمام صفحه به او نمایش داده و گفته که می‌تواند ویندوز ۱۱ را روی سیستمی نصب کند که تنها ۲ گیگابایت حافظه رم دارد.

مایکروسافت

 

مایکروسافت در یک فایل پشتیبانی که The Verge آن را مشاهده کرده، می‌گوید: «برای برخی دستگاه‌هایی که از ویندوز ۱۰ و یا ویندوز ۱۱ نسخه 21H2 استفاده می‌کردند، بروزرسانی اشتباهی به ویندوز ۱۱ ارائه شده‌ است.

این دستگاه‌ها از لحاظ سخت‌افزاری حداقل شرایط لازم برای اجرای ویندوز ۱۱ را نداشتند. دستگاه‌هایی که با این مشکل مواجه شده‌اند قادر به تکمیل فرآیند ارتقاء به ویندوز ۱۱ نیستند.» مایکروسافت در ادامه گفت که این مشکل را در همان روزی که شناسایی شده، حل کرده است.

همانطور که The Verge اشاره می‌کند، این اولین باری نیست که مایکروسافت به اشتباه از برخی کاربران ویندوز ۱۰ می‌خواهد دستگاه خود را به ویندوز ۱۱ ارتقاء دهند. سال گذشته، صدها کاربر بتا در ویندوز اینسایدر (Windows Insider) توانستند این سیستم عامل را حتی با وجود عدم پشتیبانی از پیش‌نیازهای سخت‌افزاری نصب کنند.

این اتفاقات ناکامی فعلی ویندوز ۱۱ را برجسته می‌کنند. برای اینکه بتوانید آخرین سیستم عامل مایکروسافت را بر روی رایانه خود نصب کنید، دستگاه شما باید چیپ TPM یا همان ماژول پلتفرم قابل اعتماد را داشته باشد. از زمانی که مایکروسافت برای اولین بار به ضروری بودن وجود این چیپ برای اجرای ویندوز ۱۱ اشاره کرده، سردرگمی‌های زیادی در مورد رایانه‌هایی که از این سیستم عامل پشتیبانی می‌کنند بوجود آمده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید