موزیلا فایرفاکس حالا با دور زدن مایکروسافت راحت‌تر مرورگر پیش‌فرض خواهد شد

موزیلا فایرفاکس حالا با دور زدن مایکروسافت راحت‌تر مرورگر پیش‌فرض خواهد شد -

می دانیم که تغییر دادن یک برنامه پیش‌فرض مانند مرورگر در ویندوز 10 یک فرایند سرراست نیست. برای مثال کاربران برای تغییر مرورگر پیش‌فرض به موزیلا فایرفاکس بایستی مراحل متعددی را طی کنند. همچنین این به این معنی است که سایرعرضه کنندگان مانند موزیلا فایرفاکس برای رقابت با برنامه پیش‌فرض مایکروسافت Edge با دشواری بیشتری رو به رو می‌شوند. البته قرار است کار در ویندوز 11 سخت تر شود، زیرا در نسخه جدید برای هر افزونه از کاربران خواسته می‌شود یک مرورگر پیش‌فرض تعیین کنند.

موزیلا به وضوح از وضعیت خنده‌داری که مایکروسافت باعث آن شده خسته شده است. همانطور که قبلا توسط شرکت اشاره شده بود، اکنون موزیلا تصمیم گرفته است که رابط کاربری غول فناوری ردموندی‌ها را به طور کامل دور بزند. همانطور که توسط The Verge گزارش شده است، Firefox 91 که در ۱۰ آگوست (۱۹ مرداد) منتشر شد، اکنون به شما این امکان را می‌دهد که به جای هدایت کاربران به برنامه تنظیمات در ویندوز 10، مرورگر پیش فرض را مستقیما از داخل خود فایرفاکس تغییر دهید.

در باره چگونگی رسیدن به این هدف می‌توان گفت که یک عملیات مهندسی معکوس روی همان فرایند تعیین مایکروسافت Edge به عنوان مرورگر پیش‌فرض با یک کلیک انجام شده است. با این بروزرسانی این ترفند برای مرورگر موزیلا فایرفاکس هم قابل اجرا است. حالا دیگر نیاز به انجام مراحل اضافه توسط کاربر نیست. در تصویر متحرک زیر شما انجام این عملیات را مشاهده می‌نمایید.

موزیلا فایرفاکس به عنوان پیش فرض

سخنگوی موزیلا می‌گوید: افراد باید بتوانند به سادگی و به آسانی پیش‌فرض‌ها را تنظیم کنند، اما نمی‌توانند. همه‌ی سیستم عامل‌ها باید یک پشتیبانی رسمی توسعه‌ دهندگان را برای تعیین وضعیت پیش‌فرض ارائه دهند تا افراد بتوانند به راحتی برنامه‌های خود را به عنوان پیش‌فرض تنظیم کنند. از آنجا که چنین اتفاقی در ویندوز 10 و 11 رخ نداده است، فایرفاکس به سایر جنبه‌های محیط ویندوز متکی شده است تا وقتی کاربران، فایرفاکس را به عنوان مرورگر پیش‌فرض خود انتخاب می‌کنند، تجربه‌ای مشابه آنچه ویندوز در Edge ایجاد کرده، برای آن‌ها فراهم کند.

از سوی دیگر، مایکروسافت هشدار داده است که این یک روش پشتیبانی شده برای تغییر برنامه‌های پیش‌فرض در ویندوز نیست، زیرا این ویژگی سیستم ضد سرقت سیستم‌عامل در برابر بدافزارها را مختل خواهد کرد.

موزیلا فایرفاکس حالا با دور زدن مایکروسافت راحت‌تر مرورگر پیش‌فرض خواهد شد - 4در حال حاضر، این روش موزیلا فایرفاکس روی ویندوز 10 و ویندوز 11 جواب می‌دهد. باید ببینیم سایر عرضه کنندگان برنامه ها نیز تصمیم دارند از موزیلا فایرفاکس الهام بگیرند یا خیر و اینکه بالاخره مایکروسافت، البته بدون اینکه مورد پیگرد مقامات ضد انحصار قرار گیرد، از این ترفند جلوگیری خواهد کرد یا نه.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید