Microsoft Garage به زودی با یک برنامه یاداشت برداری جدید!

Microsoft Garage

مایکروسافت پروژه‌های جدیدش را با برنامه «گاراژ» (Microsoft Garage) آزمایش می‌کند. سال گذشته، قابلیت جدیدی در این برنامه با نام ژورنال (Journal) آزمایش شده بود و حالا ردموندی‌ها آن را با نام «مایکروسافت ژورنال» به همراه مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید به یک محصول نهایی برای کاربران تبدیل کرده‌اند.

قابلیت‌های مایکروسافت ژورنال در Microsoft Garage

Microsoft Garage به زودی با یک برنامه یاداشت برداری جدید! - photo 2022 04 09 16 45 21

مایکروسافت ژورنال در Microsoft Garage، یک برنامه یادداشت‌برداری و نشانه‌گذاری است که در درجه اول برای قلم‌ها طراحی شده است. با وجود این برنامه، کاربران می‌توانند با هر دستگاه و قلم سازگار با Windows Ink یادداشت جدیدی ایجاد کنند یا روی اسناد PDF موارد جدیدی بکشند. همچنین درست مانند برنامه‌های یادداشت دیگر، می‌توانید دستورات خود را به صورت حرکات ارائه کند، به عنوان مثال، خط کشیدن روی یک کلمه آن را پاک می‌کند.

با این حال، محصول نهایی نسبت به نسخه قبلی که در Microsoft Garage ظاهر شده بود، تفاوت‌هایی دارد که از طراحی کامل جدیدش می‌توان به عنوان پیشرفت اصلی آن یاد کرد که همچنین با زبان طراحی مدرن ویندوز 11 مطابقت دارد. علاوه بر ویندوز 11، این برنامه روی ویندوز 10 هم قابل اجراست اما باید به‌روزرسانی اکتبر 2020 (20H2، بیلند 19042.xxx) یا جدیدتر را دریافت کرده باشید.

Microsoft Garage به زودی با یک برنامه یاداشت برداری جدید! - photo 2022 04 09 16 45 24

مایکروسافت ژورنال به تنهایی می‌تواند یادداشت‌های کاربران را سازماندهی و ذخیره کند، اما همچنین می‌توان آن‌ها را روی وان‌درایو یا به صورت PDF ذخیره کرد. افزون بر این موارد، از هوش مصنوعی برای تشخیص سرفصل‌ها، لیست‌ها و سایر عناصر رایج استفاده می‌کند و آن‌ها را به شکلی قابل جستجو فهرست می‌کند.

هم اکنون از مایکروسافت استور می‌توان آن را به صورت رایگان دانلود کرد. با این حال برای استفاده بهتر از ژورنال به رایانه شخصی یا دستگاه ورودی دیگری با پشتیبانی از قلم نیاز دارید، در غیر این صورت، بهتر است از اپلیکیشن‌های دیگری مانند Evernote یا OneNote استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید