مایکروسافت ویژگی نوار وظیفه بهینه‌سازی شده را به تبلت‌های ویندوزی باز گرداند

مایکروسافت در آخرین پیش‌نمایش ویندوز 11، ویژگی نوار وظیفه بهینه‌سازی شده را برای تبلت‌های ویندوزی باز می‌گرداند!مایکروسافت در آخرین پیش‌نمایش ویندوز ۱۱، یک ویژگی قدیمی را برای تبلت‌ها باز می‌گرداند. این ویژگی همان نوار وظیفه بهینه سازی شده برای تبلت‌ها می‌باشد.

نوار وظیفه تبلت پسند برای اولین بار در February w، به دلیل نیاز به توسعه بیشتر حذف شد. غول فناوری مستقر در ردموند در یک پست وبلاگی گفته است، اکنون مایکروسافت این ویژگی را به عنوان بخشی از به‌روز‌رسانی Insider برای ویندوز ۱۱ بازگردانده است.

نوار وظیفه بهینه‌سازی شده برای تبلت

مایکروسافت در آخرین پیش‌نمایش ویندوز 11، ویژگی نوار وظیفه بهینه‌سازی شده را برای تبلت‌های ویندوزی باز می‌گرداند!

مایکروسافت این ویژگی را نوار وظیفه بهینه‌سازی شده برای تبلت می‌نامد. نکته قابل توجه این است که این ویژگی فقط در دستگاه‌هایی که می‌توانند به عنوان تبلت‌هایی مانند هیبریدی‌های ۲ در ۱ مورد استفاده قرار گیرند، در دسترس خواهد بود و در سایر لپ‌تاپ‌ها یا رایانه‌های شخصی معمولی در دسترس نیست.

هر زمان که کاربران تصمیم بگیرند از رایانه‌های شخصی هیبریدی ۲ در ۲ خود به عنوان تبلت استفاده کنند و صفحه کلید دستگاه را جدا کرده یا تا کنند، نوار وظیفه بهینه سازی شده برای تبلت فعال می‌شود. برای یادآوری، این نوار وظیفه دو حالت دارد:

  • جمع شده و گسترش یافته: در حالت جمع‌شده، نوار وظیفه از سر راه شما خارج می‌شود، فضای بیشتری روی صفحه در اختیار شما قرار می‌دهد و از فراخوانی تصادفی نوار وظیفه زمانی که تبلت خود را در دست دارید، جلوگیری می‌کند.
  • توسعه یافته: در حالت توسعه یافته، نوار وظیفه بهینه‌سازی شده است تا با لمس، راحت‌تر از آن استفاده کنید.

“شما به راحتی می‌توانید با کشیدن انگشت به بالا و پایین در پایین دستگاه خود بین دو حالت جابجا شوید” توجه داشته باشید که این شرکت قصد دارد قبل از تصمیم‌گیری برای عرضه گسترده‌تر، بازخورد این ویژگی را از Insiders نظارت کند.

مایکروسافت در آخرین پیش‌نمایش ویندوز 11، ویژگی نوار وظیفه بهینه‌سازی شده را برای تبلت‌های ویندوزی باز می‌گرداند!

نحوه بررسی ویژگی نوار وظیفه بهینه‌سازی شده

برای بررسی اینکه آیا می‌توانید به این ویژگی دسترسی داشته باشید، به تنظیمات > شخصی سازی > نوار وظیفه> رفتارهای نوار وظیفه بروید.

اگر این ویژگی به دستگاه شما رسیده است، یک تنظیم جدید در رفتارهای نوار وظیفه به نام «بهینه‌سازی نوار وظیفه برای تعاملات لمسی در هنگام استفاده از این دستگاه به عنوان رایانه لوحی» مشاهده خواهید کرد که به طور پیش‌فرض بر روی فعال بودن تنظیم شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید