Office 2021 توسط مایکروسافت معرفی شد

مایکروسافت دو نسخه از Office 2021 را معرفی کرد. نسخه مخصوص مشتریان معمولی با نام consumer Office 2021 و نسخه مخصوص مشتریان تجاری با نام Office LTSC.

Office 2021 برای کاربران ویندوز و مک از اواخر امسال در دسترس قرار می‌گیرد و مانند نسل قبلی Office یعنی Office 2019 برای کسانی هم که تمایلی به ثبت نام در نسخه Microsoft 365 ندارند عرضه می‌شود.

Office 2021 توسط مایکروسافت معرفی شد

تغییرات Office 2021 نسبت به نسخه‌ی قبلی

مایکروسافت هنوز اطلاعات کاملی از اینکه در Office 2021 چه تغییراتی را می‌بینیم عرضه نکرده است اما می‌دانیم که در نسخه مخصوص مشتریان تجاری حالت دارک مود را خواهیم دید، دسترسی‌ها آسان‌تر می‌شوند و به امکانات Dynamic Arrays و XLOOKUP اکسل هم مجهز می‌شود

در مجموع انتظار تغییرات ظاهری خیلی زیادی را اینجا نداشته باشید و دارک مود را می‌توان بزرگ‌ترین تغییر ظاهری این نسخه از آفیس دانست. مایکروسافت تمرکز زیادی روی رابط کاربری و قابلیت‌های ابری Microsoft 365 دارد.

Office 2021 توسط مایکروسافت معرفی شد

عرضه Office مخصوص مشتریان تجاری نشان می‌دهد که مایکروسافت می‌داند هنوز خیلی از کاربران تمایلی به سوییچ کردن روی حالت ابری مایکروسافت ندارند با وجود اینکه در طی ۱۰ ماه گذشته شاهد مهاجرت بسیاری از کاربران به سرویس ابری Microsoft 365 بودیم.

طبق گزارش TheVerge، پشتیبانی از آفیس LTSC در عوض ۷ سال به ۵ سال رسیده است و شاهد افزایش ۱۰ درصدی Office Professional Plus، نسخه استاندارد و اپ‌های انفرادی هستیم اما برای کاربران تجاری Office 2021 افزایش قیمتی در نظر گرفته نشده.

تاریخ پشتیبانی از آفیس LTSC خیلی به تاریخ پشتیبانی از ویندوز 10 LTSC نزدیک شده است. مایکروسافت می‌خواهد در ماه آوریل نسخه اولیه آفیس LTSC را عرضه کند و در انتهای سال شاهد عرضه نسخه کامل هستیم. آفیس مخصوص مشتریان معمولی با نسخه اولیه عرضه نمی‌شود. هر دو نسخه Office 2021 با OneNote عرضه می‌شوند و از نسخه‌های ۳۲ و ۶۴ بیتی هم پشتیبانی می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید