اجرای برنامه اندروید در ویندوز نسخه جدید قابل انجام خواهد بود

اجرای برنامه اندروید در ویندوزاجرای برنامه اندروید در ویندوز چیزی است که کاربران بسیاری از همان زمان معرفی سیستم عامل اندروید به عنوان زیرشاخه لینوکس به دنبال آن بوده‌اند و در حال حاضر نیز راه‌های غیررسمی بسیاری برای انجام آن وجود دارد. با این حال جالب است بدانید که سیستم عامل ویندوز 11 احتمالا شامل همین ویژگی، به شکلی دیگر خواهد بود!

به نقل از Digital Trends، مایکروسافت اخیرا در حال ساخت یک سیستم عامل جدید به نام Windows 10X بوده و آن را به صورت رسمی نیز معرفی کرده است. با این وجود نکته‌ای که درباره آن وجود دارد، این است که ویندوز 10X یک ارتقا کامل نیست و سیستم عامل تازه و منحصر به فردی شناخته نمی‌شود. در نتیجه شاید پس از گذشت مدت زمان طولانی از عرضه ویندوز 10، حال مایکرسافت به دنبال ساخت یک سیستم عامل جدید به نام ویندوز 11 یا حتی 20 باشد!

این در حالی است که گزارش‌های اخیر از سوی کاربرانی که فایل‌های مربوط به به‌روزرسانی ویندوز 10 را استخراج و آنالیز می‌کنند، اعلام کرده‌اند که برخی خط‌های مربوط به کدنویسی لینوکس در این سیستم عامل، اشاره به اجرای برنامه‌های اندروید با یک شبیه‌ساز رسمی و پیش‌فرض دارد. لازم به ذکر است که این کدها بیشتر در Windows Subsystem دیده شده‌اند که یک محیط مخصوص برای طراحی برنامه‌های لینوکس از جمله اندروید است. با این حال شانس اضافه شدن این قابلیت به سیستم عامل ویندوز 11، برای دستیابی به رویای اجرای برنامه اندروید در ویندوز بدون دردسر وجود دارد.

پروژه Latte و اجرای برنامه اندروید در ویندوز

اجرای برنامه اندروید در ویندوزدر اواخر سال ۲۰۲۰ بود که نام پروژه Latte شنیده می‌شد؛ قابلیتی که قرار بود به ویندوز اضافه شود تا باز کردن اپلکیشن‌های با فرمت Apk برای کاربران ویندوز میسر شود. در واقع با این پروژه قرار بود تا در همین سیستم عامل یا نهایتا ویندوز 11، بالاخره شاهد اضافه شدن برنامه‌های اندروید به Microsoft Store باشیم. اما مشکلی که بر سر راه مایکروسافت قرار گرفته بود و همچنان وجود دارد، کمپانی گوگل است!

اگر از کاربران گوشی‌های اندرویدی باشید صد درصد از این موضوع مطلع هستید که برنامه‌های این سیستم عامل از فروشگاه جامع Google Play Store قابل دریافت و تایید هستند. با این وجود اگر قرار باشد تا برنامه‌ای از اندروید به صورت کاملا رسمی در یک سیستم عامل دیگر اجرا شود، مجوز آن از طرف گوگل و فروشگاه گوگل پلی باید صادر شود؛ امری که نیاز به شراکت مایکروسافت و گوگل داشته و کاری نسبتا سخت به دلیل منافع مشترک دو کمپانی بزرگ خواهد بود.

به هر حال برای فهمیدن این مورد چندان هم نیازی نیست تا صبر کنیم، چراکه رویداد رسمی مایکروسافت برای اعلام تغییرات مهم در سیستم عامل ویندوز در روز ۳ تیر (۲۴ ژوئن) برگزار خواهد شد. همچنین لازم به ذکر است که حرف‌های ستیا ندلا (Satya Nedella)، مدیر مایکروسافت درباره پیشرفت‌هایی که این سیستم عامل در آینده خواهد داشت هرگز فراموش کردنی نیستند؛ او درباره امکان اجرای برنامه اندروید در ویندوز اظهار کرده بود که «به زودی تغییراتی به ویندوز اضافه می‌شوند که یکی از بزرگ‌ترین جهش‌های تاریخ این سیستم عامل بوده و بسیار به سازندگان برنامه‌ها در گسترش تعداد کاربران در پلتفرم‌های مختلف کمک خواهد کرد.

این صحبت‌ها به چیزی به جز اجرای اپلکیشن‌ها و برنامه اندروید در ویندوز به صورت رسمی اشاره ندارند و امیدواریم تا معرفی چنین قابلیتی را طی هفته‌های آینده شاهد باشیم. همچنین یکی دیگر از به روزرسانی‌های مورد انتظار کاربران در ویندوز 10، قابلیت اتصال بهتر ایرپادز به آن خواهد بود که به زودی بهبودهایی را دریافت خواهد کرد.

مطلب قبلیقابلیت‌های اندروید 12 به برنامه Google Massages اضافه خواهد شد
مطلب بعدیاپل ممکن است به طور تصادفی وجود M1X MacBook Pro را تأیید کرده باشد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید