قرارداد انحصاری مایکروسافت و کوالکام برای ویندوز در ARM، به زودی منقضی می‌شود

قرارداد انحصاری مایکروسافت و کوالکام برای ویندوز در ARM، به زودی منقضی می‌شود گزارش جدیدی از XDA-Developers منتشر شده است مبنی بر اینکه مایکروسافت و کوالکام قراردادی انحصاری منعقد کرده‌اند که تنها به طور رسمی از ویندوز در ARM در دستگاه‌های مجهز به کوالکام پشتیبانی می‌کنند.

با توجه به قرارداد انحصاری مایکروسافت و کوالکام برای امکان‌پذیر ساختن ویندوز در ARM، به سایر شرکت‌های تولید کننده اجازه استفاده از این فناوری داده نمی‌شود.

قرارداد انحصاری مایکروسافت و کوالکام برای ویندوز در ARM، به زودی منقضی می‌شود - gsmarena 001 ۱۰قرارداد انحصاری مایکروسافت و کوالکام توضیح می‌دهد که چرا ما شاهد پذیرش گسترده‌تر ویندوز در ARM در دستگاه‌های بیشتری که تراشه‌های مبتنی بر ARM از سامسونگ، اپل یا مدیاتک دارند، نبوده‌ایم. همچنین دلیل احتمالی این موضوع وجود دارد که چرا ویندوز در ARM هنوز به طور رسمی در رایانه‌های اپل M1 پشتیبانی نمی‌شود.

در پی قرارداد انحصاری مایکروسافت و کوالکام، چند تراشه برای دستگاه‌هایی که ویندوز را روی ARM اجرا می‌کنند، از جمله Snapdragon 7x Gen2 Compute و Snapdragon 8cx Gen 2 Compute و Snapdragon 8x compute ارائه شده‌است.

مشخصات کلیدی سرفیس گو 3 مایکروسافت لو رفتسرفیس پرو X مایکروسافت توسط مایکروسافت SQ1، یک چیپست مبتنی بر ARM که توسط کوالکام و مایکروسافت توسعه داده شده است، پشتیبانی می‌شود.
در نشست مدیاتک هفته گذشته، سازنده تراشه‌های رقیب اعتراف کرد که می‌خواهد به بازار رایانه‌های شخصی ارزش بیافزاید، اما فعلاً برنامه‌ای برای انجام این کار ندارد و به طور مداوم در حال بررسی همه جانبه‌ی این کار در آینده است.

در حال حاضر، ویندوز ۱۱ دارای شبیه‌سازی x64 است که برای بهبود پشتیبانی از برنامه‌های ویندوز قدیمی در نسخه جدید سیستم عامل مبتنی بر ARM فعال است، اما همچنان از این نظر از اپل عقب است. Windows on ARM اولین بار در سال ۲۰۱۶ با هدف شبیه‌سازی برنامه‌های x86 و به عنوان جایگزینی دائمی برای Windows RT معرفی شد.

دقیقاً مشخص نیست که قرارداد انحصاری مایکروسافت و کوالکام چه زمانی منقضی می‌شود، اما به گفته منابع گزارش، به زودی منقضی می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید