اولین گوشی با شارژ 200 وات می‌تواند شیائومی Mi 12 Ultra باشد

شارژ 200 واتشیائومی در حال حاضر در سرعت شارژ  گوشی‌های هوشمند پیشگام است، به عنوان مثال در Xiaomi Mi 11 Ultra سرعت شارژر ۶۷ وات است. این کمپانی شارژرهای سیمی و بی سیم بسیار پرسرعتی ارائه می‌دهد.در زمینه شارژ سیمی در Xiaomi Mi 10 Ultra شارژری با حداکثر ۱۲۰ وات را ارائه می‌دهد. اما سال آینده می‌تواند یک گوشی با شارژ 200 وات سیمی را معرفی کند.

این خبر به گفته MyDrivers و به نقل از وبلاگ نویسان است که ظاهرا ادعا کرده‌اند که شیائومی در ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ یا در همان حدود فن آوری شارژ 200 وات را توزیع خواهد کرد.

این سایت بر این اساس این نظریه را ارائه می‌دهد که Xiaomi Mi 12 Ultra ممکن است اولین گوشی باشد که از این قدرت شارژ استفاده می‌کند، که حدس منطقی به نظر می‌رسد، زیرا انتظار داریم که شارژ 200 وات به یک پرچمدار برسد. با این اوصاف، Mi 11 Ultra در اواخر ماه مارس (فروردین) معرفی شد، بنابراین ممکن است به معنای معرفی کمی دیرتر برای مدل ۲۰۲۲ باشد.

هر آنچه از شارژ 200 وات می‌دانیم

 هیچ رازی نیست که Xiaomi در حال کار بر روی فناوری شارژ 200 وات است. این شرکت اوایل امسال اعلام و ادعا کرد که این شارژر می‌تواند یک باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری را از صفر تا ۱۰۰ درصد فقط در هشت دقیقه یا ۱۵ دقیقه به صورت بی‌سیم شارژ کند.

شیائومی اعلام نکرده که آیا این فناوری با یک گوشی ارائه می‌شود یا خیر، اما با توجه به اینکه این شرکت به سرعت گسترش این شارژ را ادامه می‌دهد، فکر می‌کنیم دیر یا زود، این کار را انجام دهد.

برای مقایسه، سامسونگ گلکسی S21 فقط شارژ ۲۵ وات را ارائه می‌دهد و آیفون 12 نیز فقط ۲۰ وات شارژ دارد، بنابراین شارژر 200 وات انرژی بیشتری را ارائه می‌دهد. انصافا، این دو برند دارای کمترین سرعت شارژ برای گوشی‌های برتر هستند، اما حتی امثال OnePlus با ۶۵ وات هم به گرد پای شیائومی نمی‌رسند.

البته شارژ سریع‌تر می‌تواند نقاط ضعفی هم داشته باشد، بزرگترین مورد این است که باتری می‌تواند سریعتر تخریب شود. اما شیائومی ادعا می‌کند که باتری پس از ۸۰۰ دوره شارژ (که اگر هر روز تلفن خود را کاملا شارژ کنید بیش از دو سال به طول می‌انجامد) باتری فقط حدود ۲۰ درصد از ظرفیت خود را از دست می‌دهد.

این در واقع بهتر از حد متوسط ​​است، Power Bank Expert ادعا می‌کند که به طور معمول یک باتری گوشی هوشمند پس از فقط ۵۰۰ دوره شارژ، ظرفیت زیادی را از دست می‌دهد.

بنابراین اگر شیائومی بتواند بدون خرابی سریع باتری، در کمتر از ۱۰ دقیقه یک گوشی را به طور کامل شارژ کند، Mi 12 Ultra  یا هر گوشی دیگری که این شارژر روی آن به بازار بیاید، می‌تواند یکی از جذاب ترین گوشی های سال ۲۰۲۲ باشد.

مطلب قبلیآپدیت گلکسی A51 برای به روزرسانی امنیتی عرضه شد
مطلب بعدیبا خودرو فراری در بازی Fortnite رانندگی کنید و دشمنان را زیر بگیرید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید