متا به واتساپ قابلیت قفل کردن چت‌ها را اضافه می‌کند

کمپانی متا، به منظور حفظ هرچه بیشتر حریم خصوصی کاربران واتساپ، به دنبال اضافه کردن قابلیت جدیدی به این پیام رسان برای قفل کردن صفحات گفتوگوی کاربران است. واتساپ هدف از این کار را، جلوگیری از دسترسی و ورود افراد مختلف به صفحات مکالمه خصوصی کاربران خود عنوان کرده است.

به گزارش mspoweruser کمپانی متا در چند سال گذشته تمرکز اصلی خود را بر روی حریم خصوصی و افزایش امنیت کاربران در پلتفرم‌های مختلف خود بوده است. به عنوان مثال متا اخیرا در واتس اپ، بزرگ‌ترین پیام رسان حال حاضر جهان، قابلیتی برای حذف خودکار پیام‌های کاربران عرضه کرده است. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد که زمان مشخصی را برای حذف شدن پیام‌های ارسال شده خود تنظیم کنند. کاربران می‌توانند زمان حذف شدن پیام‌های خود را بر روی 24 ساعت، 7 روز و 90 روز تنظیم و ثبت نمایند.

قفل کردن چت در واتساپ

واتساپ

شرکت متا که اکثر افراد آن را با نام قدیمی فیسبوک به یاد دارند، با ارائه قابلیت‌های جدید مانند قفل کردن صفحات گفتوگو در واتساپ، به دنبال اضافه کردن یک لایه امنیتی جدید برای حفظ حریم خصوصی کاربران خود است.

این قابلیت جدید پیام رسان واتساپ، به کاربران این امکان را می‌دهد که چت‌ها و گفتوگوهای مختلف خود را، با استفاده از اثر انگشت یا تعریف کردن یک رمز عبور خاص قفل نمایند. پس از این اقدام، صفحات چت قفل شده تنها با اثر انگشت یا رمز عبور تعریف شده‌ی کاربر قابل نمایش خواهند بود. بر اساس اطلاعات منتشر شده در حال حاضر این آپدیت ابتدا برای کاربران اندروید عرضه خواهد شد و انتظار می‌رود که پس از عرضه کامل آن، در آینده نزدیک برای سیستم‌های عامل دیگری نظیر آی او اس، ویندوز و وب نیز عرضه شود.

قابلیت قفل شدن صفحات گفتوگو در واتساپ، از خوانده شدن مکالمات خصوصی شما توسط افراد دیگر حتی در صورت هک شدن اکانت شخصی شما جلوگیری می‌کند. همچنین زمانی که شما یک صفحه چت خاص را قفل می‌کنید، عکس‌ها، ویدیوها و فایل‌های رد و بدل شده در این صفحه گفتوگو به طور خودکار در گالری دستگاه شما ذخیره نمی‌شوند و برای ذخیره سازی آن‌ها باید به صورت دستی اقدام نمایید. به طور کلی این قابلیت می‌تواند امنیت حریم خصوصی شما در پیام رسان واتس اپ را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

قابلیت قفل کردن صفحات گفتوگو در واتساپ درحال حاضر در مرحله توسعه قرار دارد و همچنان برای آزمایش کنندگان بتا در دسترس نیست. کمپانی متا این آپدیت را پس از اتمام مراحل توسعه آن ابتدا برای آزمایش کنندگان بتا واتساپ عرضه خواهد کرد و پس از در دسترس عموم مردم قرار خواهد داد. با این حال همچنان اطلاعات دقیقی از مراحل توسعه این قابلیت در دسرس نیست و نمی‌توان زمان تقریبی انتشار آن برای عموم مردم را مشخص کرد. اما با این حال انتظار می‌رود که شرکت متا این قابلبت را هرچه سریع‌تر و در ماه‌های آینده به مرحله عرضه و انتشار برساند.

از آن جایی که پیام رسان تلگرام در سال‌های اخیر با استفاده از قابلیت‌های جذاب خود و همچنین امنیت بالایی که برای حریم خصوصی و اطلاعات کاربران خود فراهم کرده است توانسته روز به روز به جایگاه واتساپ در چارت پیام رسان‌های محبوب جهان نزدیک‌تر شود، بدیهی است که متا برای حفظ جایگاه پیام رسان خود باید قابلیت‌های جدید و کاربر پسند بیشتری را برای کاربران خود عرضه کند. یکی از این قابلیت‌ها می‌تواند همان مبحث حفظ حریم خصوصی کاربران و امنیت مکالمات آنان باشد.

در همین حال مایکروسافت نیز یک برنامه جدید واتساپ برای ویندوز 11 همراه با آپدیت‌های جدید عرضه کرده است. این اپلیکیشن درحال حاضر در فروشگاه مایکروسافت برای دانلود کاربران در دسترس می‌باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید