پردازنده Pentonic 2000 مدیاتک برای تلویزیون‌های هوشمند پرچمدار معرفی شد

پردازنده Pentonic 2000 مدیاتک برای تلویزیون‌های هوشمند پرچمدار معرفی شد

مدیاتک با معرفی پردازنده Pentonic 2000 خود به بازار تلویزیون‌های هوشمند پرچمدار وارد شد که عملکردی فراتر از انتظار در زمینه چیپ موبایل و تبلت است. اگرچه مدیاتک در حال حاضر چیپ‌ست‌ها را در طیف وسیعی از تلویزیون‌های فعلی ارائه می‌کند، پردازنده Pentonic 2000 معیار جدیدی را تعیین می‌کند. نکته مهم، این است که قادر به پشتیبانی از وضوح ۸K با نرخ نوسازی تا ۱۲۰ هرتز بوده و آخرین فناوری صوتی Dolby Vision HDR و Dolby Atmos را پشتیبانی می‌کند.

در اعلامیه مدیاتک آمده است که پردازنده Pentonic 2000 موتورهای قدرتمند هوش مصنوعی، MEMC، رمزگشایی VVC و فناوری تصویر در تصویر را ادغام می‌کند. این به معنای پشتیبانی از هوش مصنوعی، هموارسازی حرکتی و رمزگشایی پیچیده است.

پردازنده Pentonic 2000 مدیاتک برای تلویزیون‌های هوشمند

پردازنده Pentonic 2000 مدیاتک برای تلویزیون‌های هوشمند پرچمدار معرفی شد

VVC به عنوان H.۲۶۶ شناخته می‌شود، آخرین استاندارد برای فشرده سازی ویدئو که باید یک تغییر دهنده بازی برای ارائه استریم با کیفیت بالا در حجم کمتر باشد. Pentonic 2000 اولین تراشه تلویزیون ۸K تجاری با این پشتیبانی است.

پشتیبانی تصویر در تصویر و تصویر به تصویر امکان پخش همزمان چندین منبع رسانه‌ای را فراهم می‌کند که بدون شک از سیستم عامل‌های مختلف تلویزیون پشتیبانی دارد. برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا مدیاتک اطلاعات تکمیلی چیپ جدید را اعلام کند و جزئیات فاحشی در اختیار قرار دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید