بیشترین پردازنده‌های عرضه شده در بازار چیپست MediaTek هستند

به تازگی گزارشی از DigiTimes منتشر شده است که تایید می‌کند بیشترین پردازنده‌های تولید شده در سال 2020، چیپست MediaTek است. رشد این شرکت تولید کننده به علت تقاضای زیاد کمپانی‌های سازنده گوشی‌های هوشمند بوده و به همین دلیل MediaTek توانسته است که به پر فروش ترین سازنده تراشه گوشی‌های هوشمند تبدیل شود، ناگفته نماند که این پردازنده‌ها به علت پشتیبانی از شبکه ارتباطی 5G نیز محبوب هستند.

چیپست MediaTek

در سال گذشته این کمپانی توانسته است حدود 351.8 میلیون پردازنده روانه بازار کند، این در حالی است که در سال 2019 شرکت MediaTek تنها 239 میلیون پردازنده تولید کرده است. با توجه به این موضوع این شرکت سازنده پردازنده گوشی‌های هوشمند توانسته است که از 17.2 درصد به 27.2 درصد تولید داشته باشد. به علاوه این کمپانی درصد بیشتری از پردازنده‌های موجود در بازار را نسبت به سال 2019 به خود اختصاص داده است. جالب است که بدانید این اولین بار است که تراشه این شرکت از چیپست‌های پر فروش شرکت کوالکام یعنی Snapdragon محبوب‌تر شناخته شده است.

کدام برند بیشترین استفاده از چیپست MediaTek را داشته؟

شرکت شیائومی بیشترین خرید را از این کمپانی داشته و در سال 2020 حدود 63.7 میلیون چیپست MediaTek خریداری کرده است. ناگفته نماند که در سال 2019 این شرکت چینی تنها 19.7 میلیون پردازنده خریداری کرده و شرکت بعدی کمپانی اوپو است که 55.3 میلیون سفارش نسبت به 46.3 میلیون خرید پردازنده در سال 2019 داشته است. کمپانی اوپو به همراه Relame حدود 83.2 میلیون تراشه در سال گذشته از این شرکت خریداری کرده‌اند. ناگفته نماند که غول فناوری کره جنوبی یعنی سامسونگ توانسته با خرید 43.3 میلیون تراشه از این شرکت، فروش گجت‌های خود را افزایش دهد.

به دلیل ممنوعیت فروش پردازنده‌های کوالکام به شرکت هواوی، این کمپانی مجبور شد تا به جز گوشی‌های پرچمدار خود که از تراشه‌های HiSilicon استفاده می‌کنند، به دنبال یک شرکت دیگر برای تامین پردازنده گوشی‌های میان‌رده خود باشد و به همین دلیل تراشه‌های مورد نیاز خود را از MediaTek خریداری می‌کند.

با توجه به آمار منتشر شده از پردازنده‌های این کمپانی، انتظار می‌رود که در سال جاری تولید تراشه‌های خود را افزایش دهد، همچنین گفته می‌شود به دلیل محبوبیت کم پردازنده‌های برند Kirin که در گوشی‌های هواوی و آنر مورد استفاده قرار می‌گیرند، این شرکت‌ها به دنبال تامین چیپست MediaTek باشند. به همین دلیل انتظار می‌رود که تولید این تراشه‌ها در سال جاری افزایش بیابد.

منبع: gsmarena

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید